App Store Google Play

Дніпропетровська обларада розробила проект енергозбереження на майбутні 17 років

26.10.2017 08:00
Дніпропетровська обларада розробила проект енергозбереження на майбутні 17 років

Обларада розробила проект стратегії енергозбереження, головною метою якої є сприяння розвитку економіки регіону за рахунок раціонального використання енергоресурсів, вжиття енергозбережних заходів та захисту екології. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку облради у Facebook.

Обласною радою планується впровадження цілого ряду заходів, що мають підняти умови життя та роботи громадян на якісно новий рівень. По-перше, енергозбереження у житловому секторі покликане суттєво знизити платежі за комунальні послуги, в перспективі - аж до 50 %. Це стане можливим завдяки утепленню фасадів, заміні вікон та дверей, встановленню енергозберігаючих світильників у під’їздах, лічильників води, тепла і газу, заміні труб у підвалах та ін.

Стратегія енергозбереження, енергоефективності та розвитку відновлюваних джерел енергії Дніпропетровської області – це путівник, за яким будуть запроваджуватися регіональні програми. На ці програми обласна рада виділятиме кошти, що підуть на запровадження вже конкретних заходів.

«Нова стратегія – це продовження одного з найбільш пріоритетних напрямків нашої роботи. До створення документу доклали зусиль наші найкращі спеціалісти, тож тепер ми маємо чітко прописані завдання, методи їх реалізації та очікувані результати для нашої області», - зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Поряд з енергозбереженням у житловому секторі, важливим питанням є енергетичні витрати у промисловості. Дніпропетровська область — одна з найбільш економічно розвинутих та індустріалізованих областей України. На нашій території розташовано понад 500 промислових підприємств. Стрімке зростання цін на всі види паливно-енергетичних ресурсів сприяло актуалізації питання раціонального та ефективного їх споживання, а також заміщенню традиційних видів палива на альтернативні для всіх категорій споживачів. Мова йде про встановлення сонячних електростанцій, які на сьогодні вже показали свою ефективність на Дніпропетровщині.

«Стратегія передбачає врахування економічних, соціальних та екологічних пріоритетів енергозбереження, енергоефективності та розвитку енергетичної сфери Дніпропетровської області задля задоволення потреб населення та економіки», - зазначив голова управління екології та енергозбереження облради Олег Ісаев.

Поміж іншого, третьою з базових задач нової стратегії облради є захист екології. Заміна застарілого обладнання на підприємствах, встановлення фільтрів та очисних технологій – усе це має запобігти забрудненню навколишнього середовища.

Депутати обласної ради на минулій сесії проголосували за звернення до Верховної Ради та Кабміну, де запропоновані важливі зміни до законодавства. В першу чергу, це механізм впливу на приватні промислові підприємства, який дозволить змусити недобросовісних підприємців все ж замінити небезпечне обладнання на нове.

Також активний розвиток відновлюваних джерел енергії дозволить додатково зменшити викиди забруднюючих речовин та парникових газів, і в результаті - посилити енергетичну безпеку регіону.

З проектом стратегії ви можете ознайомитись, натиснувши тут

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...