App Store Google Play

Адвокатське самоврядування на Дніпропетровщині - призначення «своїх» делегатів?

24.10.2017 20:00
Адвокатське самоврядування на Дніпропетровщині - призначення «своїх» делегатів?

14 листопада на Дніпропетровщині відбудеться звітно-виборна конференція адвокатів, які найближчі п’ять років мають забезпечувати самоврядування адвокатури області. Однак Рада адвокатів почала підготовку до конференції, допускаючи чисельні порушення.

Вже 10 жовтня Рада адвокатів області прийняла Рішення призначити збори для обрання делегатів на конференцію не завчасно - на 16 жовтня. Крім того, збори випали на третій вихідний день у зв’язку з державним святом Дня Захисника України. Частина адвокатів фактично позбавлялась права участі у виборі делегатів або поданні своєї кандидатури, адже могла знаходитися поза межами області.

На наступне порушення вказує оприлюднене Рішення Ради адвокатів України. Згідно з документом, в деяких районах Дніпропетровської області збори проводилися на квартирах та в приватних будинках, а не в держприміщеннях або ж офісах.

Наприклад, місто Синельникове - збори адвокатів проходили за адресою: вулиця Миру, будинок 18, квартира 46. В місті Марганець – вулиця Хортицька, будинок 16, Тернівка – вулиця Пушкіна, будинок 3А, квартира 31 та П’ятихатський район – приватний будинок на вулиці Пушкіна, 44.

В свою чергу, ситуацію з адвокатськими зборами у Кам’янському можна назвати не інакше ніж фальсифікацією. Справа в тому, що адвокати з трьох районів Кам’янського, а саме: Дніпровського, Південного, Заводського, мали проводити збори в приміщенні одного офісу. Однак в офісі не проводилась реєстрація та й самих зборів не було. Незважаючи на це, протоколи неіснуючих зібрань передали до Ради адвокатів.

Не менш резонансна ситуація виникла в П’ятихатках, коли адвокат самообрався делегатом у власному помешканні.

У зв’язку з цим постає питання, чи існує на Дніпропетровщині адвокатське самоврядування взагалі чи ж делегатів хтось призначає? Очевидно, що 16 жовтня деяким членам Ради адвокатів було потрібно, щоб прийшли «свої» делегати, які самі б себе обрали.

Домогтися прозорого функціонування Ради адвокатів можна. Для цього лише необхідно діяти відповідно до закону.

Ситуація у Кам’янському та П’ятихатках слугує прикладом  відвертої  підробки документів. В цьому випадку йдеться про відкриття провадження в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Простіше кажучи, кримінальної справи.

Є й інший вихід, який допоможе вирішити існуючу проблему. Адже особи, які стали делегатами шляхом самообрання, на звітно-виборну конференцію адвокатів 14 листопада можуть просто не з’явитися.

Залишається сподіватися, що їхнє сумління та сором перед колегам не дозволять обирати членів в органи самоврядування. В іншому ж випадку, визнання незаконності зборів відбуватиметься в судовому порядку.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...