App Store Google Play

Безкарна вирубка лісу на Дніпропетровщині має бути припинена, - облрада

18.10.2017 14:20
Безкарна вирубка лісу на Дніпропетровщині має бути припинена, - облрада

На жовтневій 10-тій сесії облради VII скликання було прийняте рішення „Про створення комунального підприємства „Дніпроліс”ДОР”. Його завданням є контроль та збереження лісових масивів на Дніпропетровщині. Нове КП повинне стати на допомогу державним лісогосподарським підприємствам у сфері господарювання та відновлення лісистості нашої області.

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу обласної ради Дніпра.

Таке рішення депутати визнали нагальним, адже в області дійсно існують питання, які необхідно вирішити терміново. У нас 198,6 тис. га земель лісового фонду, а близько 100 тис. га фактично не знаходяться на балансі жодної установи чи підприємства, бо мають статус регіональних ландшафтних парків, заказників заповідників місцевого значення чи э полезахисними лісосмугами.

Ліси та лісосмуги, які не впорядковані, потребують термінової інвентаризації, бо фактична безвідповідальність за них призводить до безкарних вирубок лісонасаджень, а поліція «розводить руки», бо за документами дерев не існує.

За словами заступника голови обласної ради Антона Кумановського, відсутність центрального фінансування державних лісогосподарських підприємств Дніпропетровської області створила ризики тотального знищення лісів і лісових масивів, що може загрожувати загальній екологічній ситуації у нашому промисловому регіоні.

«Екологічна стратегія – це один з головних пріоритетів роботи обласної ради, ми дуже пильну увагу приділяємо збереженню природи нашого регіону. Безперечно, захист лісових насаджень є невід’ємною частиною цілого екологічного напрямку, який ми реалізуємо на Дніпропетровщині», - зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов. 

Депутати обласної ради прийняли рішення, що необхідно вжити невідкладних заходів для відновлення повноцінного фінансування лісогосподарських підприємств області у межах, передбачених законодавством, а також почати дискусію про передачу земель лісогосподарського призначення до комунальної власності територіальних громад Дніпропетровської області.

«Першочерговою задачею новоствореного КП буде термінова інвентаризація проблемних лісосмуг та отримання повного пакету документів на дерева. Ця системна робота буде спрямована на полегшення праці правоохоронців та притягнення до відповідальності правопорушників-лісорубів», – підсумував заступник голови обласної ради Антон Кумановський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...