App Store Google Play

Небезпечні гастролі

11.10.2017 18:00
Небезпечні гастролі

Попри військову агресію Росії проти України, наші артисти продовжують їздити на гастролі до північних сусідів. І це збурює українське суспільство, адже не зрозуміло, чому поки одні українські митці з перших днів війни чітко виступили на підтримку України, пишуть про них пісні та намагаються допомагати оборонцям України, інші не гребують заробляти гроші і нагороди на сценах країни-агресора.

Ставлення до таких зірок - неоднозначне. Дехто стверджує, що діячі культури співають не для того, хто затіяв цю війну, і не на користь війни, а просто для своїх російських слухачів, які "ні в чому не винні". Однак для більшої частини українців такі "зірки" остаточно згасли. Адже байдужих або нейтральних бути просто не може, бо мова  йде не про політику, на кону - життя людей. Однак завжди знайдуться ті, хто буде заробляти гроші, закриваючи очі на мораль і власну совість. Звичайно, не виняток і шоу-бізнес.

Згадаймо співака Івана Дорна, який виступив із тризубом на футболці на початку російської війни проти України, а потім прославився своїми антиукраїнськими заявами. Або Ані Лорак та Світлану Лободу, які й не намагалися відстояти свою українську позицію.

Чималу кількість відмовок вигадують українські зірки, аби приховати чи виправдати свої виступи в країні-агресорі. Якщо раніше вони відкрито говорили, де гастролюють, то сьогодні майже всі наші артисти приховують свої виступи і перебування в Росії. Так, ані у гурту «Врємя і Стєкло», ані у Потапа з Настею немає анонсів концертів у Росії на їхніх офіційних сайтах. На афішах таємних гастролерів в Москві Лободу презентують як екс-«Віа-Гру», а «Quest pistols» - й зовсім як російський гурт.

Деякі артисти воліють називати себе “пацифістами”. Тобто говорять, що вони - люди творчості і культури, а тому далекі від політичних подій і засуджують всіляку війну в будь-якій формі. А деякі запевняють журналістів і розчарованих прихильників в тому, що їхні виступи створюють “колообіг грошей у країні" і популяризують українську культуру .

Водночас, представник Добровольчого Руху ОУН Антон Петрівський вважає, що гасло «мистецтво – поза політикою» в умовах війни є просто неприпустимим.

«Я абсолютно погоджуюсь з терміном, що мистецтво – поза політикою. Але війна – це не політика, і ми маємо чітко розрізняти ці речі. Політика – це протистояння існуючої влади і контреліт, політичних партій між собою, це геополітичні перемовини, але там ніхто не гине. Тут є конкретно війна і агресія, тому називати війну політикою – аморально. Музикант як громадянин держави та «опініон мейкер» – має своїх поціновувачів. І коли вони знають, що ця людина їде і веселить московську публіку, яка, власне, намагається окупувати Україну, то багато людей задумуються, чи є насправді та війна», - вважає Петрівський.

Тож жодні виправдання та пояснення артистів не стали вагомими аргументами для українців. Терпець урвався. Зірвані концерти в Одесі, Тернополі та інших містах України, скасування виступів – така реакція спільноти на антиукраїнські заяви музикантів та їхні регулярні гастролі у Росії.

Останнім шокуючим розчаруванням прихильників став український музикант та співак Сергій Бабкін. 7 жовтня у Львові активісти зірвали його концерт, через регулярні гастролі до Росії, дійшло навіть до сутичок.

Сам артист досить різко та негативно прокоментував цю подію. Заявив, що він патріот своєї країни, а радикально налаштовані громадяни займаються піаром. Проте у нещодавно оприлюдненому аудіозаписі розмови з Сергієм Бабкіним, той відмовився визнавати Росію країною-агресором.

«Я не боюся заявити на камеру, що Росія є агресором. Якщо я так думаю – відверто, щиро, всім серцем, усією душею – то я зараз запишу таке на телефон. Але якщо я так не вважаю і в мені щось опирається – я не можу цього сказати», – зізнався музикант в розмові.

На противагу таким зіркам деякі українські артисти, такі як "Бумбокс", "The HARDKISS", "Океан Ельзи", Джамала, Руслана, Тіна Кароль та інші ще в 2014 році повідомили про припинення гастрольної діяльності в Російській Федерації.

Народна артистка, легендарна акторка Ада Роговцева з перших днів війни відмовилась зніматись у російських кінострічках, ба більше – зі своєю командою артистка постійно виступає перед бійцями у зоні бойових дій на Сході, передає кошти на потреби поранених бійців тощо. Нещодавно артистка відвідала військовий шпиталь у Дніпрі, де провела душевну розмову з пораненими військовими та попросила в них вибачення за тих, хто робить вигляд, що в Україні немає війни.

«Ви кращі за нас, ви мудріші за нас, але коли повернетесь, вам доведеться багато прощати нам. Прощайте, я благаю вас, і повертайтеся живими. Я маю відзнаку Героя України, але вона ніщо у порівнянні з довірою з вашого боку. Живіть довго-довго і будьте здорові й неушкоджені. Це молитви мільйонів і мільйонів людей по світу. Ще мені здається, що немає жодної матері в Україні, яка б не молилась за вас», - зазначила акторка.

Також хлопців з гурту «Антитіла» багато хто знає як волонтерів-першопрохідців. З початку війни вони заснували рух «Вільні – ЮА», який щодня займається волонтерською допомогою для бійців на Сході.

«Виступи у Росії для людини, яка ототожнює себе з Україною – це справа її сумління. Проте я не збираюся бути адептом «руського миру». Я, як громадянин, хочу, повинен і буду робити все від мене залежне, щоб це місце і надалі називалося Україною, щоб вона ставала сильною, багатою і щасливою державою. Я не маю жодного морального права бути осторонь, я, як публічна людину повинен перший кричати про нагальні потреби та вирішувати їх. Це — моя позиція, це позиція музикантів гурту "Антитіла"», - зазначав фронтмен «Антитіл» Тарас Тополя.

Подібна ситуація склалася й з російськими гастролерами, які з відкритою антиукраїнською позицією не соромляться приїздити до України з виступами.

Тому поки українська влада більш-менш намагається регулювати та забороняти в’їзд до країни за антиукраїнські заяви чи виступи в анексованому Росією Криму тих чи інших російських артистів і музикантів, деякі громадяни це питання беруть у свої руки.

Показовим у цьому відношенні стало місто Дніпро. Саме тут патріотично налаштовані активісти домоглися скасування гастролів російської співачки Христини Орбакайте та актора Костянтина Райкіна, який у 2014 році щиро тішився анексією Криму і радів смерті одного з перших українських військових.

"Україна не звертає увагу на те, що інформаційна війна має суттєвий вплив на маси. За умови вдалого маніпулювання свідомістю мас можна досягти практично будь-якої мети: знищити опонента, прибрати з дороги конкурентів чи розпалити війну. Тож коли в Дніпрі, де хвилі так званої "русской вєсни" розбилися об тверді дніпровські пороги українського патріотизму, відбуваються гастролі російських акторів та виконавців, які неодноразово заявляли про свою антиукраїнську позицію, а владні та правоохоронні структури нехтують цим, ми беремо вирішуємо проблему самі", - зазначав  помічник народного депутата Олександр Писаревський.

Ми маємо чітко зрозуміти, що в той час, як внаслідок російської агресії на Сході України майже щодня гинуть українські військові та добровольці, як держава-загарбник веде інформаційну війну проти України, організація виступів російських виконавців та акторів в Україні, надання приміщень і технічних можливостей  розцінюється як сприяння російській пропаганді.

Також ми не можемо дізнатися щирих мотивів зірок, які не нехтують пропозиціями та гастролюють країною-окупантом. Але таким чином вони, можливо навіть не бажаючи цього, стають адептами Путіна. Це не просто формальні зрадники, це люди, які руйнують Україну зсередини, пропагують "русскій мір" і бажають знищення незалежної України. Саме вони готують грунт для російських вбивць і своїм соціально значимим словом промивають мізки населенню, впроваджують пропагандистські кліше про те, що все "не так однозначно", що "ми брати".

Саме зараз українці мають потурбуватися про громадянську самосвідомість. І, як споживачі, натиснути на українських артистів, що пливуть на проросійській хвилі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...