App Store Google Play

У П’ятихатках реконструюють очисні споруди вперше за 20 років

09.10.2017 12:20
У П’ятихатках реконструюють очисні споруди вперше за 20 років

У П’ятихатках обласним коштом реконструюють каналізаційні мережі та очисні споруди. Більше двох десятків років майже 20 тисяч мешканців міста і п’яти навколишніх сіл живуть, наче в середньовіччі – забруднені стічні води зливаються просто в балку. Реконструкція проводиться поетапно й розрахована на три роки. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«За завданням Президента України Петра Порошенка реалізуємо десятки проектів по всій області – будуємо та капітально ремонтуємо школи і дитсадки, оновлюємо дороги. Реконструюємо й очисні споруди. Відновлення каналізаційних мереж у П’ятихатках допоможе створити комфортне середовище для життя людей. А головне – поліпшить санітарний стан міста й навколишніх сіл», – зазначив Валентин Резніченко.

Каналізаційні системи П’ятихаток працювали неякісно понад 20 років – неочищені стічні води потрапляли у річку Саксагань. За словами містян, каналізаційна мережа періодично забивається.

«Очисні споруди давно потребували відновлення, – розповів мер П’ятихаток Олег Малоок. – Тому мешканці міста вдячні очільнику області – нарешті в нас буде чисте місто й навколишнє середовище».

Реконструкцію очисних споруд розпочали у 2016-му – відновили каналізаційні насосні станції та проклали труби в окремих районах міста.

Цьогоріч підрядники капітально відремонтували лабораторію – там воду перевірятимуть на відповідність санітарним нормам. Оновили й інші споруди для різних етапів очистки. Нині завершують реконструкцію дренажної насосної станції. Після проходження всіх етапів фільтрування у балку скидатимуться очищені стоки.

«Ми вже не можемо дочекатися, коли ж поліпшиться наша екологія. Зараз неможливо пройти містом – навкруги суцільні нечистоти. Й порибалити не можемо, – поділився мешканець Олексій Казначеєв. – Добре, що на нас звернули увагу й виділили гроші».

До кінця року підрядники планують установити трансформаторну підстанцію та провести до споруд електрику. Реконструюють і будівлю для перекачування води та насичення її повітрям.

Згодом замінять фільтри, облаштують зовнішнє освітлення та повністю відновлять каналізаційні мережі у місті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...