App Store Google Play

У Дніпрі відкривають центр реагування на кібератаку

05.10.2017 14:40
У Дніпрі відкривають центр реагування на кібератаку

Міська рада у Дніпрі запускає центр моніторингу та реагування на комп'ютерні атаки. Про це під час прес-конференції заявила в. о. заступника міського голови Яніка Мерило, повідомляє Дніпроград з місця подій.

"Дніпро кожного дня крокує до осучаснення. З великою швидкістю у місті реалізуються нові ІТ-проекти. Це і надання адміністративних послуг через ЦНАПи, електронні черги та мапи, інформаційні реєстри, електронний квиток та багато іншого. У світі з'явився новий формат війни – кібервійна. Ми всі пам'ятаємо вірус Petya, який паралізував півкраїни. Тому ми маємо якісно та серйозно захищати свої системи", - розповіла Яніка Мерило.

Центр реагування на кібератаку регулюватиметься та контролюватиметься Управлінням інформаційних технологій Дніпровської міської ради. 

"Завдання центру – забезпечити роботу наших інформаційних ресурсів, сайтів, реєстрів. Тепер у нас є свій регіональний центр – перша лінія захисту для наших ресурсів, який співпрацюватиме з правоохоронними органами. Ми інсталювали програми моніторингу атак. І вже бачимо великий результат – навантаження на наші сервери зменшилося на дві третини", - розповіла Яніка Мерило. 

До роботи центру залучили й студентів дніпровських вишів, які опановують сферу ІТ. Найближчим часом їм буде відкрито доступ до кіберполігона, який працює за стандартами НАТО. Він дасть змогу відпрацьовувати різні сценарії нападу та захисту від хакерів.

"Щоб якісно захистити систему треба знати усі можливі способи її злому. Тож ми проводитимемо серед студентів так звані змагання на кіберполігоні, наприклад, одна команда захищатиме систему, інша намагатиметься її зламати. При цьому полігон вказуватиме на помилки, на що необхідно звернути увагу. Використання такого полігону у навчанні – це великий ривок у підготовці наших фахівців", - зазначив декан факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем ДНУ ім. О. Гончара Дмитро Свинаренко. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...