App Store Google Play

Смертельно хворі дніпряни не можуть отримати необхідних знеболювальних препаратів

05.10.2017 13:20
Смертельно хворі дніпряни не можуть отримати необхідних знеболювальних препаратів

Громадські активісти та представники благодійних організацій повідомляють, що наразі у Дніпрі гостра криза паліативної допомоги, зокрема у наданні важкохворим доступу до знеболювальних препаратів. Про це активісти повідомили сьогодні, 5 жовтня, під час прес-конференції. 

Паліативна допомога - це комплексний підхід, що дозволяє полегшити стан пацієнтів та, які зіткнулися із смертельним захворюванням. Це реалізується шляхом запобігання і полегшення страждань, ретельній оцінці й лікування болю. Окреме місце в паліативній допомозі займає і надання психосоціальної і духовної підтримки.

"Сьогодні важкохворі дніпряни залишені напризволяще, адже не можуть отримати достатньої кількості знеболюючих через те, що органи влади не забезпечують достатнє фінансування відповідної сфери. Окрім цього, спостерігається явний непрофесіоналізм лікарів, які займаються наданням медичних послуг паліативним хворим", - заявила Олена Логінова, член команди руху "Дніпро без болю". 

Згідно досліджень, які провели активісти шляхом анкетування сімейних лікарів, 46% медиків відповіли, що в амбулаторії відсутні бланки, які потрібні для видачі знеболюючих наркотичних препаратів, 59% з опитаних взагалі не змогли визначити хто такий "паліативний хворий", 62% ніколи не проходили навчання з лікування смертельно хворих, 67% лікарів не змогли назвати знеболюючі, які не можна комбінувати, а 72% не ознайомлені з протоколом по знеболюванню.

Аналіз якості знеболення страждань важкохворих у амбулаторіях Дніпра також свідчать про грубе порушення підходу до паліативної допомоги. При мінімальній нормі у 4-6 знеболень на добу, у місцевих медичних закладах із 42 пацієнтів лише одному вводять ампульний морфін три рази на день, 25 пацієнтів отримують препарат два рази на день, 12 пацієнтів один раз на день. Для знеболення використовують лише ампульний морфін, але відповідні правила зазначають, що для першої лінії лікування треба застосовувати лише морфін у таблетках. Окрім цього, у всіх пацієнтів початкова доза однакова - 10 мг, що свідчить про відсутність індивідуального підходу.

Громадські активісти зазначають, що неодноразово зверталися до департаменту охорони здоров'я міської ради, але протягом останнього року, за їх словами, чиновники грають у "відфутболювання" ініціатив громадськості. За даними представників департаменту охорони здоров'я, у Дніпрі зареєстровано близько 700 паліативних хворих, але за статистика смертності у місті свідчить про те, що така цифра досягає 2000 осіб. 

"Ми вимагаємо дотримання прав смертельно хворих. Чиновники заявляють, що усі хворі забезпечені достатньою кількістю препаратів. Але навіть якщо так буде, то дослідження показують, що лікарі не в змозі правильно надати людям допомогу. На днях повинні прийняти медичну реформу, але хто її буде реалізовувати на місцях, якщо наразі навіть важкохворі не отримують належного догляду і реалізації своїх прав", - підсумував Іван Красіков, голова ГО "Неурядова медійно-адвокаційна група".

Нагадаємо, що проблема з ліками є і у хворих на наркову недостатність.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...