App Store Google Play

Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

05.10.2017 12:00
Наливайченко з Камінецьким в Менорі згадали спільну історію українців та євреїв

2 жовтня Лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко відвідав Дніпропетровщину з робочою поїздкою, передає Дніпроград. 

Під час поїздки Валентин Наливайченко відвідав найбільший в Європі єврейський центр «Менора», де зустрівся з головним равином Дніпра та Дніпропетровської області шановним Шмуелем Камінецьким.

Також для лідера Руху «Справедливість» провели спеціальну екскурсію Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», що розташувався одразу на трьох поверхах «Менори».

"Відвідання центру "Менора" у Дніпрі повернуло мене спогадами у середину двохтисячних. Одержимі працею з відновлення історичної пам'яті українського народу, ми в СБУ розсекречували архіви КҐБ УРСР. Як сьогодні пригадую страшний Фонд #13, де зберігалися документи про переслідування радянськими каральними органами єврейських організацій. Не менш жахливими були матеріали Фонду #68, колекцію друкованих видань якого було створено на основі оперативного архіву колишнього КҐБ УРСР. Він містив і містить документи про розстріли євреїв у часи Другої світової", - зазначив Валентин Наливайченко.

Валентин Наливайченко також пригадав й передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори.

"Рішення про це було прийняті у далекому 2007 році. Проти цього акту гідності і справедливості на смерть боролися комуністи. Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів. Багато зробив для порятунку євреїв український праведник преподобний Андрей Шептицький, а дружина Романа Шухевича Наталія переховувала в своєму домі єврейську дівчинку Ірину Райтенберґ", - розповів Наливайченко.

Зазначимо, експозицію музею доповнить передана Наливайченком книга "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні". Вона містить 155 документів та окремих справ, які були розсекречені у 2008-2010 роках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...