App Store Google Play

Чотири тисячі мешканців Карнаухівки врятували від підтоплень

05.10.2017 17:20
Чотири тисячі мешканців Карнаухівки врятували від підтоплень

У селищі Карнаухівка поблизу Кам’янського ліквідували підтоплення – розчистили зливову систему та побудували колектор. Від ґрунтових вод більше не потерпатимуть майже чотири тисячі місцевих. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, інформує Дніпроград. 

«Поліпшення екологічної ситуації у Дніпропетровській області – одне з завдань, поставлених Президентом України Петром Порошенком. Цього року втілюємо екопроекти, спрямовані на покращення умов проживання людей. Серед них й ліквідація підтоплень у Карнаухівці», - зазначив Валентин Резніченко.

Мешканці Карнаухівки десятки років страждали від підтоплень. Між будинками була заросла деревами та кущами балка, в яку стікали всі ґрунтові води селища. Вода просочувалася в підвали житлових будинків. Все це призводило до руйнування осель.

«У нас стояла у підвалі вода, під стелю аж. В хатах все мокро, сиро – стіни були в цвілі», - розповіла мешканка селища Анна Косотко.

ДніпроОДА взялася вирішити проблему. Ремонтники розчистили балку та побудували колектор довжиною 300 метрів. По ньому ґрунтові води стікають в рибний канал. Аби він не засмічувався, встановили спеціальну решітку, яка затримує листя та гілки.

«Вода постійно розмивала ґрунт та заглиблювала канаву. Зараз її забетонували і вода не накопичується – наші домівки врятовані», - розповів мешканець селища Володимир Котляр.

Вирішувати екологічні проблеми ДніпроОДА допомагає Карнаухівці другий рік поспіль. У 2016 році там реалізували проект із захисту від зсуву ґрунту.

«Ми дуже вдячні, що в облдержадміністрації звертають увагу на наші проблеми і ми отримуємо допомогу», - розповіла Карнаухівський селищний голова Тетяна Фріске.

Цьогоріч на Дніпропетровщині втілюють близько 20 екопроектів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...