App Store Google Play

Підприємці Дніпропетровської області за два роки роботи у Prozorro заробили 45 млрд грн

28.09.2017 09:20
Підприємці Дніпропетровської області за два роки роботи  у Prozorro заробили 45 млрд грн

Дніпропетровщина – лідер України у сфері е-закупівель Prozorro. За два останні роки в регіоні пройшло понад 115 тис. торгів на майже 45 млрд грн. Секретами успіху Дніпропетровська ОДА ділилася на п'ятому всеукраїнському Forum Zakupki, який приймав Дніпро.

«Наразі через Prozorro продають державі свої товари та послуги майже 10 тисяч підприємців Дніпропетровщини. Це вдесятеро більше, ніж два роки тому. Упевнені, Prozorro як реформа, ініційована Президентом України Петром Порошенком, – одна з найважливіших поряд із децентралізацією. Вона дозволила вивести із тіні сотні мільйонів гривень, – розказав спікер форуму, радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

Бізнесмени Дніпропетровщини найактивніші: їх у системі е-закупівель 10% від усіх зареєстрованих в Україні, зазначив Юрій Голик. За два роки вони заробили 45 млрд грн. Виграють по всій країні – сплачують податки від доходів в бюджет області. А це додаткові гроші на розвиток інфраструктури регіону – будівництво садочків і доріг ремонт шкіл і лікарень.

Серед підприємців-лідерів – компанія «БАДМ», яка поставляє продукцію Міністерству охорони здоров’я та лікарням України. 

«За останній рік ми взяли участь у понад 7 тисячах електронних закупівель, половину з них – виграли. У порівнянні з попереднім періодом, сума виграшу збільшилася на 100 мільйонів гривень, – розповіла заступник директора компанії «БАДМ-Б» Наталія Сухобрус. – Вважаємо систему Prozorro успішною і активно сприяємо її покращенню».

Прозора система закупок була побудована в регіоні задовго до того, як та стала обов’язковою, – у серпні 2015-го. З того часу кількість щомісячних торгів, проведених в області, зросла вп’ятеро – з 1,3 тис. до майже 7 тис.

ДніпроОДА створила власну систему моніторингу, яка дозволяє швидко виявляти та усувати порушення в тендерній документації. Щодня контролюють торги, консультують і виявляють неточності аналітики департаменту економрозвитку облдержадміністрації: з початку 2017-го вони попередили 3 тис. помилок.

Разом з активістами громадської організації «Громадський контроль» ДніпроОДА навчає роботі у Prozorro підприємців і держслужбовців. Проведено близько 60 тренінгів та семінарів, у яких взяли участь понад 10 тис. людей. Для держслужбовців, які відповідають за торги у Prozorro, ДніпроОДА запровадила освітній онлайн-курс на платформі Prometheus.

Національний Forum Zakupki проходив уже вп’яте і вийшов за межі столиці. У Дніпрі понад 300 представників бізнесу й держави обмінювалися досвідом, дізнавалися, як ефективно створювати закупівлі й уникати типових помилок в тендерах. Крім того, відповіді на питання учасники могли отримати під час індивідуальних консультацій з експертами.

«Що більше учасників у Prozorro – то більше економія для держави і більше успішних торгів. Така наша мета, – наголосила керівник майданчика Zakupki.Prom.ua Оксана Ферчук. – Підприємці та держоргани Дніпропетровщини демонструють, що в області серйозно ставляться до е-торгів. Тут чимало підприємств, які можуть одночасно виступати і в ролі постачальників, і в ролі замовників. У нас великі надії на цей регіон. Упевнені, об’єми торгів через Prozorro тут будуть збільшуватися». 

Із Дніпра форум вирушить до Харкова, Одеси та Львова.

ДніпроОДА перейшла на онлайн-закупівлі у Prozorro однією з перших в Україні. На сьогодні за кількістю проведених торгів ДніпроОДА – на першому місці серед облдержадміністрацій.

Презентація про досягнення області в Prozorro тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...