App Store Google Play

Лоцмани та їх унікальна професія: у Дніпрі стартували екскурсії до дня туризму

27.09.2017 11:40
Лоцмани та їх унікальна професія: у Дніпрі стартували екскурсії до дня туризму

Сьогодні, 27 вересня, екскурсією до музею лоцманів та лоцманського ремесла стартував безкоштовний тур маловідомими музеями Дніпра, організований до Всесвітнього дня туризму. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення заходу.

Туристичний центр «Риба Андрій» запросив усіх бажаючих дніпрян ознайомитися з унікальними експозиціями маловідомих музеїв міста в рамках безкоштовної екскурсії. Точкою відліку стали відвідини музею лоцманів.

Лоцмани - перевізники через Дніпровські пороги, які є нащадками козаків. У середині XVIII століття лоцмани заснували власні поселення на території сучасного села Лоцманська Кам'янка. До сьогодні жителі села цінують історичну спадщину, що проявляється у символіці, адже на гербі Лоцманської Кам'янки зображено дев'ять Дніпрових порогів, завдяки яким стало можливим існування лоцманської професії.

Зі слів екскурсовода, створити музей лоцмансько ремесла у Дніпрі вдалося за допомогою збереженої колекції Григорія Омельченка, якого називають «останнім дніпровським лоцманом». Він написав книгу про особливості побуту та праці річкових перевізників.

Невелике приміщення музею вміщує близько 200 експонатів. Серед них безліч чорно-білих фотокарток початку ХХ століття, які захоплюють краєвидом та реконструюють одяг лоцманів. Крім того, експозиція включає весла, вбрання, скрині, та картини, паписані сучасниками.

Відомо, що ця незвична професія зникла внаслідок затоплення Дніпровських порогів водами річки Дніпро у 30-х роках ХХ століття.

Нагадаємо, що у Дніпровському будинку-музею академіка Яворницького триває довгоочікувана виставка зі Львова, що має на меті ознайомити дніпрян з персональними реліквіями Михайла Грушевського.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...