App Store Google Play

Безвіз на практиці: нюанси та родзинки

20.09.2017 18:00
Безвіз на практиці: нюанси та родзинки

Як відомо, 6 квітня Європарламент проголосував за надання Україні безвізу, і 11 червня він вступив у силу. На сьогодні, вже багато українців протестували, як таке рішення діє на практиці, відзначили для себе деякі особливості перетину кордону, але багато хто стикнувся з проблемою отримання біометричного паспорту, що є головною умовою безвізу.

Прикметно, що крім біометричного паспорта, необхідно мати підтверджуючі документи, набір яких визначається метою поїздки. Прикордонні служби держав-членів ЄС можуть вимагати від громадян України підтвердження мети та умов перебування в Євросоюзі, а також достатніх фінансових засобів. Чинне законодавство ЄС і держав-членів не містить вичерпного переліку підтверджуючих документів, які прикордонні служби країн-членів ЄС матимуть право вимагати на кордоні від громадян третіх країн, що мають право безвізового в’їзду на територію Євросоюзу. Водночас, у додатку до Шенгенського кодексу наводиться перелік документів, які можуть використовуватись для підтвердження мети подорожі та умов перебування. Вони визначаються залежно від мети поїздки.

Як повідомляє дніпровський адвокат Андрій Верба, власники "стандартних" паспортів і надалі матимуть право отримати візу у звичайному порядку. Водночас біометричний паспорт для оформлення візи просто не візьмуть і порадять замість цього їхати відразу на кордон.

Варто знати, що безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 діб у проміжку 180 діб. Також безвіз не надає права на роботу і навчання в країнах ЄС.

На думку українського письменника Віктора Андруховича, рішення про надання Україні безвізу є цілком прозорим і, що головне, оптимістичним натяком на наше європейське майбутнє. За його словами, це справжній хепі-енд певного історичного сюжету, початок якого лежить десь у Помаранчевій революції.

«Після її перемоги до влади в Україні прийшов уряд, який - зауважимо, в односторонньому порядку і без жодних зустрічних ініціатив з європейського боку, - запровадив безвіз для громадян ЄС при в'їзді в Україну. Це рішення здавалося непопулярним і таким, що начебто демонструє нашу слабкість. Насправді це було дуже сильне рішення - відкритися на Захід, запросити його до себе. Не надто перебільшуючи, можна сказати: щойно це рішення поклало початок фактичному руйнуванню СРСР з його питомою закритістю. До того ж у всіх нас завдяки цьому односторонньому безвізу з'явився непобиваний козир у будь-якій дискусії з європейцями: ми зробили цей жест, ми для вас відкрились - а ви? І хто з нас ближчий тепер до ліберальних цінностей - ми, котрі відкрилися, чи ви, котрі все ще для нас закриті?», - міркує літературний патріарх.

Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов засвідчив, що надання безвізового режиму для України не залишило байдужими жителів Дніпра, особливо молодь, та тих, хто був активним учасником Євромайдану у Києві та Дніпрі.

Відомо, що у день підписання угоди про безвіз сотні дніпрян зібралися на площі біля обласної ради, аби разом відзначити цю довгоочікувану подію.

«Війна була розв`язана, аби Україна не потрапила до європейської родини. Тому прийняття безвізу для України – це, дійсно, історична подія, яка символізує незмінний курс до Європи. Європарламент сьогодні прийняв головне політичне рішення. Це визнання того, що ми змінилися. Європейські цінності, заради яких ми виходили на Майдан втілюються у життя. Вітаю всіх з тим, що ми стали ближчими до Європи. Це певний етап, а не кінцевий результат, тож ми на правильному шляху, з якого вже не зійдемо!», - зазначив голова облради Гліб Пригунов.

Редактор Дніпрограду на власному досвіді перевірила, як працює безвіз на кордоні з Польщею. Якщо виїжджати зі Львова, користуючись послугами місцевих перевізників, швидше за все транспортом буде невеличкий автобус на 10-20 місць, а попутники їхатимуть в Польщу на заробітки. Отже, в першу чергу дійсно потрібен біометричний паспорт. Формально, з собою необхідно мати страховку. Якщо вона не була зроблена заздалегідь - перед кордоном є кілька невеличких страхових контор, які застрахують за 5 хв і за 100-120 грн на 10 днів.

Кордон складається з двох митниць: української та польської. Український контроль проходиться моментально, а от поляки перевіряють прискіпливо. Спочатку проглядають документи, питають про мету поїздки. Спортсменів відпускають досить швидко, якщо вони раніше не були депортовані. Якщо ж депортація була - задають кілька уточнюючих питань. Що характерно, страховку не перевіряють, тому виникає питання її доцільності.

До заробітчан уваги більше: страховку проглядають, питають скільки разів за рік виїжджали. Потім польські митники перевіряють речі, просять розстібнути сумки і копирсаються у речах. Питають, чи перевозиться алкоголь та тютюн й у якій кількості. Допустима норма - одна пляшка алкогольного напою та дві пачки цигарок. Далі поверхнево перевіряють автівку. Якщо все гаразд - віддають документи і пропускають. Загалом, із чергою та контролем перетин кордону займає близько двох годин.

І нехай поки що не все гаразд із отриманням біометрії – державні, та і приватні сервіси виявилися поки що не готові до напливу бажаючих скористатися безвізовим режимом – втім, вже можна говорити про головне досягнення: українці відчули себе хоч на частку більше європейцями.

Як не крути, безвіз економить купу часу та грошей й суворо не обмежує туристів у дозволеному часі перебування за кордоном, адже більшість віз, як і раніше, ставиться у Києві і потребує чималих витрат. Та ще й візу отримати, частіше за все, можна під певну поїздку на конкретні дати. Безвізовий режим дозволяє перебувати за кордоном 90 днів за півроку, а це більш ніж достатньо для туристичних подорожей. Залишилось лише наважитись і зробити крок у Європу. Хоча б і туристом. А поки європейці ще не готові до масових набігів українських заробітчан, прийнятий безвіз не скасовує робочу візу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...