App Store Google Play

Президенство та рідкісні рукописи Грушевського: дніпрян запрошують на виставку зі Львова

19.09.2017 08:00
Президенство та рідкісні рукописи Грушевського: дніпрян запрошують на виставку зі Львова

20 вересня вперше у Дніпрі відбудеться відкриття виставки з фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Дніпропетровського національного Історичного музею імені Яворницького.

На виставці представлені меморіальні реліквії Михайла Грушевського та його родини, серед яких унікальні сімейні світлини та портрети, рідкісні документи, монографії та переклади, книжки з особистої бібліотеки вченого з автографами.

Крім того, представлене автентичне вбрання Холмщини – малої батьківщини Грушевського, поштівки, рукописи, печатки часів Української Народної Республіки та інші експонати з фондів Державного меморіального музею Грушевського.

У виставковій залі Меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького о 16:00 відвідувачі зможуть дізнатися: чи був Михайло Грушевський першим українським президентом, як створення «Історії України-Руси» вплинуло на консолідацію української нації, про спілкування Грушевського та Яворницького істориків з різних регіонів України.

Організатори обіцяють пояснити, чому праці Михайла Грушевського видані українською, а Дмитра Яворницького здебільшого російською мовою, а також, що спіткало Грушевського в особистому житті.

Окрім того, історія дружби та співпраці Грушевського та Яворницького буде розкрита на матеріалах колекції Дніпропетровського національного історичного музею.

Також на виставці гарантований перегляд нового фільму «Львів Михайла Грушевського», інтерактиви та квести. Попередня реєстрація на захід обов’язкова.

Нагадаємо, що 4 серпня, у Дніпрі відбулося покладання квітів до могили Дмитра Яворницького у зв’язку з роковинами з дня його смерті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...