App Store Google Play

Президенство та рідкісні рукописи Грушевського: дніпрян запрошують на виставку зі Львова

19.09.2017 08:00
Президенство та рідкісні рукописи Грушевського: дніпрян запрошують на виставку зі Львова

20 вересня вперше у Дніпрі відбудеться відкриття виставки з фондів Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Дніпропетровського національного Історичного музею імені Яворницького.

На виставці представлені меморіальні реліквії Михайла Грушевського та його родини, серед яких унікальні сімейні світлини та портрети, рідкісні документи, монографії та переклади, книжки з особистої бібліотеки вченого з автографами.

Крім того, представлене автентичне вбрання Холмщини – малої батьківщини Грушевського, поштівки, рукописи, печатки часів Української Народної Республіки та інші експонати з фондів Державного меморіального музею Грушевського.

У виставковій залі Меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького о 16:00 відвідувачі зможуть дізнатися: чи був Михайло Грушевський першим українським президентом, як створення «Історії України-Руси» вплинуло на консолідацію української нації, про спілкування Грушевського та Яворницького істориків з різних регіонів України.

Організатори обіцяють пояснити, чому праці Михайла Грушевського видані українською, а Дмитра Яворницького здебільшого російською мовою, а також, що спіткало Грушевського в особистому житті.

Окрім того, історія дружби та співпраці Грушевського та Яворницького буде розкрита на матеріалах колекції Дніпропетровського національного історичного музею.

Також на виставці гарантований перегляд нового фільму «Львів Михайла Грушевського», інтерактиви та квести. Попередня реєстрація на захід обов’язкова.

Нагадаємо, що 4 серпня, у Дніпрі відбулося покладання квітів до могили Дмитра Яворницького у зв’язку з роковинами з дня його смерті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...