App Store Google Play

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

18.09.2017 17:40
У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволять збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість. За рахунок сучасних технологій на Дніпропетровщині вже зараз видобувають більшу кількість вугілля та ще й з користю для природи.

«Наш університет вже багато років співпрацює із вугільними підприємствами на Дніпропетровщині. Співпраця полягає у пошуку більш дешевого, екологічного способу видобутку вугілля. Це один з випадків успішної співпраці виробництва та науки», - говорить завідувач кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук, професор Сергій Гапєєв.

За словами науковців, вже зараз втілюється в життя один із проектів такої співпраці. Суть його полягає у безвідходному використанні породи замість піску для укріплення шахт.

«Тобто тепер нам не треба піднімати нагору всю породу, адже ми її використовуємо для укріплення тунелів шахт. Ми довго розробляли склад суміші для укріплення з використанням породи. І нарешті знайшли вдале поєднання всіх компонентів», - стверджує професор кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук Олександр Солодянкін.
 
Як кажуть вчені, таке використання породи дозволяє зменшити собівартість продукції, знизити використання електроенергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

«Вже зараз можна говорити про суттєвий економічний ефект від застосування подібних технологій. Таким чином, від цього виграє як суспільство, так і держава», - сказав на завершення доцент кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, кандидат технічних наук Михайло Вигодін.
 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...