App Store Google Play

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

18.09.2017 17:40
У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволять збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість. За рахунок сучасних технологій на Дніпропетровщині вже зараз видобувають більшу кількість вугілля та ще й з користю для природи.

«Наш університет вже багато років співпрацює із вугільними підприємствами на Дніпропетровщині. Співпраця полягає у пошуку більш дешевого, екологічного способу видобутку вугілля. Це один з випадків успішної співпраці виробництва та науки», - говорить завідувач кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук, професор Сергій Гапєєв.

За словами науковців, вже зараз втілюється в життя один із проектів такої співпраці. Суть його полягає у безвідходному використанні породи замість піску для укріплення шахт.

«Тобто тепер нам не треба піднімати нагору всю породу, адже ми її використовуємо для укріплення тунелів шахт. Ми довго розробляли склад суміші для укріплення з використанням породи. І нарешті знайшли вдале поєднання всіх компонентів», - стверджує професор кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук Олександр Солодянкін.
 
Як кажуть вчені, таке використання породи дозволяє зменшити собівартість продукції, знизити використання електроенергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

«Вже зараз можна говорити про суттєвий економічний ефект від застосування подібних технологій. Таким чином, від цього виграє як суспільство, так і держава», - сказав на завершення доцент кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, кандидат технічних наук Михайло Вигодін.
 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...