App Store Google Play

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

18.09.2017 17:40
У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволять збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість. За рахунок сучасних технологій на Дніпропетровщині вже зараз видобувають більшу кількість вугілля та ще й з користю для природи.

«Наш університет вже багато років співпрацює із вугільними підприємствами на Дніпропетровщині. Співпраця полягає у пошуку більш дешевого, екологічного способу видобутку вугілля. Це один з випадків успішної співпраці виробництва та науки», - говорить завідувач кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук, професор Сергій Гапєєв.

За словами науковців, вже зараз втілюється в життя один із проектів такої співпраці. Суть його полягає у безвідходному використанні породи замість піску для укріплення шахт.

«Тобто тепер нам не треба піднімати нагору всю породу, адже ми її використовуємо для укріплення тунелів шахт. Ми довго розробляли склад суміші для укріплення з використанням породи. І нарешті знайшли вдале поєднання всіх компонентів», - стверджує професор кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук Олександр Солодянкін.
 
Як кажуть вчені, таке використання породи дозволяє зменшити собівартість продукції, знизити використання електроенергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

«Вже зараз можна говорити про суттєвий економічний ефект від застосування подібних технологій. Таким чином, від цього виграє як суспільство, так і держава», - сказав на завершення доцент кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, кандидат технічних наук Михайло Вигодін.
 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...