App Store Google Play

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

18.09.2017 17:40
У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволять збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість. За рахунок сучасних технологій на Дніпропетровщині вже зараз видобувають більшу кількість вугілля та ще й з користю для природи.

«Наш університет вже багато років співпрацює із вугільними підприємствами на Дніпропетровщині. Співпраця полягає у пошуку більш дешевого, екологічного способу видобутку вугілля. Це один з випадків успішної співпраці виробництва та науки», - говорить завідувач кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук, професор Сергій Гапєєв.

За словами науковців, вже зараз втілюється в життя один із проектів такої співпраці. Суть його полягає у безвідходному використанні породи замість піску для укріплення шахт.

«Тобто тепер нам не треба піднімати нагору всю породу, адже ми її використовуємо для укріплення тунелів шахт. Ми довго розробляли склад суміші для укріплення з використанням породи. І нарешті знайшли вдале поєднання всіх компонентів», - стверджує професор кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук Олександр Солодянкін.
 
Як кажуть вчені, таке використання породи дозволяє зменшити собівартість продукції, знизити використання електроенергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

«Вже зараз можна говорити про суттєвий економічний ефект від застосування подібних технологій. Таким чином, від цього виграє як суспільство, так і держава», - сказав на завершення доцент кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, кандидат технічних наук Михайло Вигодін.
 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...