App Store Google Play

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

18.09.2017 17:40
У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволяють збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість

У Дніпрі створили комплекс технологій, які дозволять збільшити видобуток вугілля та зменшити його собівартість. За рахунок сучасних технологій на Дніпропетровщині вже зараз видобувають більшу кількість вугілля та ще й з користю для природи.

«Наш університет вже багато років співпрацює із вугільними підприємствами на Дніпропетровщині. Співпраця полягає у пошуку більш дешевого, екологічного способу видобутку вугілля. Це один з випадків успішної співпраці виробництва та науки», - говорить завідувач кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук, професор Сергій Гапєєв.

За словами науковців, вже зараз втілюється в життя один із проектів такої співпраці. Суть його полягає у безвідходному використанні породи замість піску для укріплення шахт.

«Тобто тепер нам не треба піднімати нагору всю породу, адже ми її використовуємо для укріплення тунелів шахт. Ми довго розробляли склад суміші для укріплення з використанням породи. І нарешті знайшли вдале поєднання всіх компонентів», - стверджує професор кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, доктор технічних наук Олександр Солодянкін.
 
Як кажуть вчені, таке використання породи дозволяє зменшити собівартість продукції, знизити використання електроенергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

«Вже зараз можна говорити про суттєвий економічний ефект від застосування подібних технологій. Таким чином, від цього виграє як суспільство, так і держава», - сказав на завершення доцент кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки НГУ, кандидат технічних наук Михайло Вигодін.
 
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...