App Store Google Play

Резніченко зібрав в будівлі ОДА обласний старостат

18.09.2017 12:40
Резніченко зібрав в будівлі ОДА обласний старостат

Сьогодні, 18 вересня, у приміщенні ДніпроОДА старости об’єднаних громад мали змогу обговорити теоретичну та практичну сторони власної діяльності, а також обмінятися досвідом у рамках Всеукраїнської конференції. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця подій.

«Вітаю на гостинній Дніпропетровщині. На сьогодні наш регіон – лідер з децентралізації. Завдяки об'єднанню в області реалізували близько 300 спроможних проектів. В результаті, будуються та реконструюються дорогидитячі садочки, школи, будинки культури. Ми переконані, що децентралізація -  вдалий крок держави, який наша область успішно втілює. В свою чергу, староста уособлює нову інституцію та чесну владу», - стверджує перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

На конференцію до Дніпра завітали запрошені старости територіальних громад з різних регіонів України. Мета – заохотити знайомства, взаємодію та поглибити обмін досвідом між старостами в практичній лощині. «Староста – лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної громади», - саме з такої позиції варто розглядати посаду особи, якій громада виразила довіру.

«Наразі Солонянською об'єднаною громадою освоєно більше 1,5 мільйонів гривень. Нам вдалося провести питну воду, аби якісна вода безперебійно постачалася до шкільної їдальні та дитсадочка. На конференції мене цікавить досвід наповнення та використання місцевого бюджету. Не виключаю, що комусь стануть корисними мої поради», - пояснив староста Широчанського округу Солонянської об'єднаної громади Дніпропетроввської області Володимир Оберемок.

На Дніпропетровщині функціонує 147 округів, якими керують виборні старости. До того ж, з 53 об’єднаних громад, 19 - утворилися цьогоріч. Нині вони чекають на свої перші вибори. Найближчим часом в області з’явиться ще одна громада – Девладівська на Софіївщині.

«Програма Південно-Східного ХАБу U-LEAD разом з ДніпроОДА є співорганізатором зустрічі старост різних регіонів України. Основна мета полягає в підтримці децентралізації. Як відомо, донорами цього процесу виступає ЄС, Польща, Німеччина та інші країни. Сподіваюсь, що знайомство сприятиме здобуванню нових знань щодо реалізації інфраструктурних, освітніх проектів в кожній територіальній об’єднаній громаді», - зазначив менеджер Південно-Східного ХАБу програми U-LEAD Ярослав Перепадя.

Нагадаємо, що у минулому році села Вербківської громади першими на Дніпропетровщині обирали сільських старост.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...