App Store Google Play

Наскільки ефективно оперативні штаби захищають фермерів Дніпропетровщини від рейдерства?

18.09.2017 17:20
Наскільки ефективно оперативні штаби захищають фермерів Дніпропетровщини від рейдерства?

На Дніпропетровщині вже третій місяць працює регіональний оперативний штаб боротьби з аграрним рейдерством. Наскільки ефективна допомога штабів оперативного реагування на спроби рейдерських захоплень земель або вирощеного фермерами урожаю розповів сьогодні, 18 вересня, під час прес-конференції в медіа-центрі "Забеба.лі" заступник начальника слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області Олексій Брандіс, інформує Дніпроград.

За статистикою, найбільше випадків аграрного рейдерства спостерігається в центральних областях України -  Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській регіонах. Дніпропетровська область стала однією з найбільш "гарячих" регіонів за кількості звернень до оперативного штабу, що реагують на випадки порушень прав землевласників.

"Недобросовысні підприємці обманом намагаються заволодіти землею та вожаєм селян. Зазвичай для цього використовується кілька схем. Наприклад, власникам паїв повідомляють, що агрофірма, з якою в них укладено договір, збанкрутувала, і пропонують укласти договір з їхньою фірмою. Селяни не перевіряють інформацію, вкладають договір. Або ж за підробленою довіреністю від імені власників паїв розривається договір з однією фірмою і укладається з іншою. Потім виникає спірна ситуація, кому належить врожай і право користування землею", - розповів слідчий.

На Дніпропетровщині відкрито близько 400 кримінальних впроваджень за подібними фактами. Під час розслідування земля і врожай заарештовуються, врожай збирається третьою особою за рахунок державних коштів і зберігається до вироку суду.

"На території області частина врожаю вже зібрана. І протягом усього часу конфліктних ситуацій, зокрема, протистояння представників поліції, громадських формувань чи охоронних структур, не було. Кожного дня відбуваються виїзди оперативних штабів до населених пунктів, де все вирішується мирним шляхом. Наразі представники штабу успішно попереджають конфліктні ситуації, які можуть мати місце при використанні земель сільськогосподарського призначення та ознайомлюють землевласників та землекористувачів щодо їх прав та обов'язків", - розповів Олексій Брандіс.

Також зазначимо, представниками Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області двічі на тиждень проводитимиуть виїзні прийоми громадян з вищезгаданих питань у районах області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...