App Store Google Play

Вибори до ОТГ Дніпропетровщини почалися з порушень, - ОПОРА

17.09.2017 08:00
Вибори до ОТГ Дніпропетровщини почалися з порушень, - ОПОРА

В Дніпропетровській області Васильківська районна виборча комісія під час засідання 14 вересня з порушенням сформувала склад Миколаївської територіальної виборчої комісії. Про це повідомляє ОПОРА, передає Дніпроград.

Зазначається, що Васильківська районна виборча комісія провела жеребкування серед кандидатур, поданих на посади членів Миколаївської територіальної виборчої комісії. Жеребкування проводиться в тому випадку, якщо кандидатур від партій подано понад 18. По дві кандидатури зареєстрували парламентські фракції – 12 членів, та по одному представнику заявили районні осередки партій: Аграрна партія України, "Наш край", "УКРОП", Опозиційний блок, Блок Петра Порошенка, ВО "Батьківщина", Об’єднання "Самопоміч". Всього було представлено 19 кандидатур.

За результатами жеребкування до складу комісії не ввійшов представник партії "УКРОП". Комісія одноголосно затвердила склад Миколаївської ТВК. Однак під час засідання знаходились невідомі особи, одна з яких усно повідомила комісію, що начебто щойно отримала смс-повідомлення від однієї з кандидаток на посаду члена ТВК від ВО "Батьківщина", в якому жінка повідомляє, що хвора та відмовляється від участі у виборчому процесі. 

Районна комісія скасувала своє попереднє рішення та проголосувала за новий склад Миколаївської ТВК, до якої все ж увійшла представниця "УКРОПу".

Крім того, комісія сформувала керівний склад Миколаївської ТВК. За пропозицію голови районної комісії призначити на посаду голови територіальної виборчої комісії представника ВО "Батьківщина", а на посаду заступника – представника "Блоку Петра Порошенка", комісія проголосувала одноголосно "За". Посаду секретаря отримала представниця партії "УКРОП""

Представники ОПОРИ вирішили познайомитись з особами, що знаходились на засіданні та фактично вплинули на зміни до складу ТВК, однак зазначені особи відмовились спілкуватись зі спостерігачами. Виявилось, що вони всупереч статті 27 Закону України "Про місцеві вибори" не зареєструвались належним чином на засіданні, а отже не мали права там перебувати. Як згодом з’ясували активісти ОПОРИ, незареєстрованими особами на засіданні виявились представниця ВО "Батьківщина" Тетяна Яковлева та представник "УКРОПу" Віктор Кравець. Саме Тетяна Яковлева повідомила про смс-ку членам РВК.

Юристи ОПОРИ наголошують, що Закон України "Про місцеві вибори" та Правила ведення діловодства не допускають усного зверення кандидата у члени виборчої комісії через представників про відмову брати бути членом комісії. Такі зверення повинні бути оформлені виключно у письмовій формі та зареєстровані у Журналі вхідної документації.

Нагадаємо, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії № 164, 29 жовтня 2017 року вибори відбудуться у 19 новостворених громадах Дніпропетровської області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...