У Дніпрі громадські слухання по переведенню Придніпровської ТЕС на газове вугілля з антрациту були зірвані через неготовність компанії ДТЕК зважати на думку громадськості. Про це вчора, 15 вересня, на своїй сторінці у Facebook повідомила активістка Ірина Черниш, передає Дніпроград.
У Дніпрі мали відбуватися громадські слухання по переведенню Придніпровської ТЕС на газове вугілля з антрациту. Громадські слухання - це частина громадських обговорень будь-яких проектів. Також в обговорення входять пропозиції по проекту і оцінці впливу на навколишнє середовище, розділ про яких входять в проект.
Відбулася зустріч з представниками компаній групи ДТЕК, проектувальниками переходу 7 і 8 енергоблоків Придніпровській ТЕС на газове вугілля, за яке мають сплатити дніпряни. Крім того, були присутніми представники громадських організацій, міської влади та обласні депутати.
«Варто зазначити, що у своєму оголошенні компанія ДТЕК оголошувала зустріч у форматі громадських слухань. Я надала та зачитала власну скаргу з проханням вважати такі слухання не повноцінними і призначити нові, дотримуючись процедури та закону. Населенню треба надати можливість брати участь в обговоренні впливу на навколишнє середовище від такої модернізації», - пояснила Ірина Черниш.
Представників населення, міського департаменту екології, громадських організацій, в тому числі екологічних, назвали провокаторами. Співробітники ДТЕКу виправдовуються, що у зриві слухань винна громадськість. В результаті, захід, від якого залежить опалювальний сезон, перенесено на два тижні.
«Присутніх шантажували зривом опалювального сезону. Презентація проекту на екрані - це не громадські слухання. Люди повинні мати можливість завчасного аналізу наданих даних, як того вимагає Конституція, закони та порядки, які регламентують модернізацію найбільших забруднювачів», - переконана активістка.
Раніше повідомляли, щоб переобладнати на газове вугілля критично необхідні для балансування енергосистеми блоки на ТЕС ДТЕК Енерго сукупною потужністю 2,5–3 ГВт, потрібно орієнтовно лише 2–3 млрд грн.
Автор: Людмила СТУПАК