App Store Google Play

Як боротися з «євробляхами» на Дніпропетровщині, якщо заборонити в’їзд неможливо?

14.09.2017 17:20
Як боротися з «євробляхами» на Дніпропетровщині, якщо заборонити в’їзд неможливо?

В Україні значна частка порушень митного законодавства пов’язана з в'їздом автомобілів з іноземною реєстрацією. Для Дніпропетровщини ця проблема вкрай актуальна. Про те, як можна завадити незаконній тенденції в той час, коли просто заборонити в’їзд неможливо, розповіли в ІА «Міст-Дніпро», інформує Дніпроград.

7 вересня 2017 року в медійному просторі підняли питання про перебування незаконних автомобілів на території України та на Дніпропетровщині зокрема. За допомогою законодавства вирішити цю проблему наразі майже нереально, але громадський резонанс змусив Верховну Раду проявити ініціативу.

«За даними, більше 600 тисяч автомобілів ввезено до України з початку 2017 року. У Дніпрі переважають автівки з литовською та польською реєстрацією», - стверджує адвокат Андрій Верба.

Справа в тому, що особа, яка зареєстровала автівку в європейській країні, однак проігнорували цю процедуру в Україні, юридично не буде її власником. Таким чином, водій повинен буде сплатити штраф у розмірі 300 відсотків від вартості авто. Якщо не добровільно, то в судовому порядку. Крім того, відповідальність теж треба розмежувати, адже вона буває двох видів – митна та адміністративна.  

Вартість розтаможення закордонних автівок, які виготовлені після 2010 року складає більше половини вартості автомобіля. Адвокат переконаний, що просто заборонити завозити такі автомобілі неможливо, адже є водії, які рухаються транзитом. Також згідно із законом, іноземець має право їздити з закордонними номерами впродовж року, а резидент - не більше 60 днів.

«Як урегулюють проблему "з євробляхами" в Верховній Раді поки невідомо, тому залишається чекати. Наразі намагаються здійснювати жорсткіший митний контроль», - зазначив Андрій Верба.

Нагадаємо, що починаючи з 2017 року, Дніпропетровською митницею складено більше 112 протоколів порушень перевезень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....