App Store Google Play

У Дніпрі обговорили проблемні питання забезпечення житлом військовослужбовців та їх родин

12.09.2017 16:00
У Дніпрі обговорили проблемні питання забезпечення житлом військовослужбовців та їх родин

Сьогодні, 12 вересня, у рамках проекту "Правова підтримка ветеранів та учасників АТО і членів їх сімей в Дніпропетровській області", що впроваджується Громадською організацією "Правозахисна група "СІЧ", у Дніпрі пройшов круглий стіл на тему реалізації ветеранами та учасниками АТО, а також членами їх сімей права на отримання житла. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

У роботі круглого столу участь взяли представники 33 недержавних організацій, об'єднань ветеранів та учасників бойових дій, співробітники органів державної влади та місцевого самоврядування з різних куточків Дніпропетровщини. Під час спілкування учасники круглого столу розглянули питання забезпечення житла, що турбує на сьогодні тих людей, яких по праву називаємо героями, адже вони стали на захист суверенітету і територіальної цілісності нашої держави і гідно виконали свій військовий обов’язок.

"Наше завдання сьогодні - обговорити усі можливості та механізми реалізації права на отримання житла ветеранам та учасникам АТО, членам їх сімей. Обмінятися досвідом у вирішенні житлових проблем ветеранів та учасників АТО. Також ми маємо знайти відповіді на найактуальніші проблеми, що допоможе створити механізм системної взаємодії між державними виконавчими органами, органами місцевого самоврядування та громадськими об'єднанням для вирішення усіх питань", - зазначила координатор ГО "Правозахисна група "СІЧ" Юлія Полєхіна.

Юрист Ксенія Онищенко підняла тему щодо державних програм цільової підтримки на отримання житла військових. За її словами, із наданням статусу учасника бойових дій держава пов’язує виникнення низки пільг, які мають на меті полегшити життя бійців після повернення до мирного життя. Одним із задекларованих прав є можливість отримання житла від держави, проте ця пільга є однією із найпроблемніших, оскільки існує неузгодженість закону та підзаконних актів.

"Державна програма цільової підтримки на отримання житла довела свою соціальну значущість. Однак наявними є деякі недоліки законодавчого та функціонального характеру. Зокрема, неузгодженість закону та підзаконність актів, що ускладнює, а подекуди й унеможливлює здатність військових скористатися законними гарантіями та перевагами у вирішенні житлових проблем", - розповіла Ксенія Онищенко.

Також вона наголосила, що у рамках проведення в Україні децентралізації органами місцевого самоврядування надано більше можливостей та ресурсів самостійно вирішувати питання місцевого значення, зокрема соціальний захист учасників російсько-української війни. 

"Таким чином первинною ланкою забезпечення добробуту захисників України стають місцеві органи влади. За рахунок коштів державного бюджету надається компенсація на придбання власного житла тільки сім'ям загиблих та інвалідам І та ІІ групи. Забезпечення категорій ветеранів війни, які перебувають на квартирному обліку, лягає на органи місцевого самоврядування", - розповіла Ксенія Онищенко.

За словами голови Дніпропетровського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Дмитри Білієнка, програма "Власний дім" на сьогодні показує низькі результати забезпечення житла.

"Власний дім — державна програма, яка дає можливість поліпшити умови проживання для сільських мешканців, які цього потребують. Постановою ДніпроОДА до виконання програми не передбачено жодних преференцій представникам цільової аудиторії щодо умов кредитування, проживання в селі, необхідності працювати на одному з місцевих підприємств та інше. Це значно звужує категорії громадян з числа учасників АТО, що мають бажання переїхати в село", - зазначив фахівець.

Адвокат Ольга Скочко розповів про стан та проблеми реалізації права власності на безхазяйне нерухоме майно.

"Одним із механізмів забезпечення житлом військових є надання їм у власність безхазяйного нерухомого майна. Така процедура має певні складнощі в реалізації та потребує удосконалення у частині збору, аналізу, обліку інформації, визнання права власності у судовому порядку та інше. До того ж це потребує певних людських, матеріальних та технічних ресурсів", - зазначила адвокат.

Протягом усього заходу учасники круглого столу вели дискусії, обговорення та вносили пропозиції щодо вирішення проблем та вирішення зазначених питань. У результаті, учасники заходу вирішили розробити та передати до Міністерства соцполітики України пропозиції щодо змін до нормативних актів, що мають забезпечити реалізацію державних програм цільової підтримки на отримання житла АТОвцям. Прописати механізм обміну інформацією щодо реалізації житлових програм між суб'єктами виконавчих органів влади та органами місцевого самоврядування. Розробити та звернутися до керівництва ДніпрОДА з пропозицією щодо внесення змін в Постанову про фінансування з обласного бюджету програми "Власний дім". Також розробити пропозиції щодо взаємодії між органами, що здійснюють реєстрацію прав на нерухоме майно, забезпечити прозорість та запобігання корупційних схем у процесі розподілу безхазяйного житла.

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі громадськість і місцева влада обговорили питання соцзахисту ветеранів війни на Сході.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...