App Store Google Play

Посадовцям Міноборони загрожує строк за інцидент з оператором у Кривому Розі

28.08.2017 08:00
Посадовцям Міноборони загрожує строк за інцидент з оператором у Кривому Розі

Посадовці Міністерства оборони повинні понести відповідальність за нещасний випадок з представником ЗМІ на військових навчаннях, стверджують в НСЖУ, інформує Дніпроград.

Національна спілка журналістів України стала на захист прав та інтересів оператора Вячеслава Волка. Військова прокуратура розглянула заяву НСЖУ про злочин з боку посадовців Міністерства Оборони України (МОУ) та повідомила провідкритя кримінального провадження за ч.3 ст.425 ККУ.

23 серпня 2017 року НСЖУ отримало лист від військової прокуратури Криворізького гарнізону Південного регіону України про відкриття кримінального провадження за ч.3 ст.425 ККУ «Недбале ставлення до військової служби», яке передбачає покарання від 5 до 7 років за «Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду в умовах особливого стану, крім воєнного».

"Наразі , наскільки «особливим є стан (крім воєнного)» на навчаннях у Кривому Розі, місті, яке не відноситься до зони АТО – невідомо.
Невідомо також, чи пред’явлено будь – кому із військових посадовців «підозру» у вчиненні злочину за ч.3ст.425. З урахуванням тієї обставини, що з часу трагічної події минуло вже понад 50 днів, а посадовці МОУ, спочатку покладали всю провину на певну цивільну особу, яка «якимось дивним чином була запрошена Міністерством Оборони на проведення навчань у якості інструктора» ( та скоїла фатальний постріл), «справу», доволі легко ( якщо не буде відповідного тиску суспільства) можуть і закрити. Мовляв, «помилочка вийшла»: винна особа , як з’ясувалось, не є військовим, тому, справа , «майже цивільна». Вражає, також, те, що на чітке формулювання у «Заяві про злочин», направленого НСЖУ, була вимога про визнання В’ячеслава Волка потерпілим, маємо «новаційний формат викрутасів вже військової прокуратури»: «Питання про визнання особи потерпілим, вирішується органом досудового розслідування у порядку та спосіб, визначений Кримінальним процесуальним кодексом України». І це протягом більш як 50 днів після скоєння злочину, у той час, як резонансні справи проти відомих антикорупційних громадських діячів вже за 1 місяць після події направляються до суду", - повідомляє секретар Національної спілки журналістів України Валерій Макєєв.

Як зазначають в НСЖУ, єдиний реєстр судових рішень не містить будь яких відомостей, стосовно слідчих дій за кримінальним провадженням № 42017040630000102 ( відкритого за ч.3 ст.425 ККУ).

Крім того, із відповіді військової прокуратури виникає, що В’ячеславу Волку так і не надано статусу потерпілого.

Зі слів дружини постраждалого В’ячеслава Волка – Інни, ані військові прокурори, ані слідчі військової прокуратури, її по кримінальному провадженню № 42017040630000102 не допитували.

В НСЖУ пообіцяли і надалі тримати ситуацію, щодо розслідування нещасного випадку під час навчань МОУ у Кривому Розі 6.07.2017, під час яких було важко поранено оператора В’ячеслава Волка, під контролем.

Нагадаємо, що на лікування В'ячеслава його сім'ї необхідно зібрати непідйомну суму в 400 тисяч доларів.

6 липня в ході навчань військових резервістів на території Саксаганської районної ради Кривого Рогу було поранено одного з журналістів, якого запросили висвітлювати навчання резервістів ЗСУ.

Згодом стало відомо, що військовий, який поранив журналіста, не мав дозволу на зброю. Криворізькі поліцейські затримали військового, який підстрелив журналіста під час навчань. В діях 43-річного підозрюваного вбачаються ознаки відразу двох злочинів, а саме: необережне тяжке тілесне ушкодження( ст. 128 КК України) та незаконне поводження зі зброєю (ст. 263 КК України).

Рідні оголосили про необхідність збору коштів. Банківська картка «Приватбанку» дружини В’ячеслава 5168 7573 2133 8198 (Волк Інна Олександрівна).

10 липня В’ячеслава Волка перевезли у Дніпро до лікарні ім. Мечнікова. 11 липня головний лікар обласної клінічної лікарні імені Мечникова у Дніпрі Сергій Риженко заявив, що стан В’ячеслава Волка вкрай важкий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...