App Store Google Play

Винар: підрозділи добровольчої армії з підрозділами збройних сил, поступово звільняють українську землю

26.08.2017 18:00
Винар: підрозділи добровольчої армії з підрозділами збройних сил, поступово звільняють українську землю

Ростислав Винар - координатор Дніпропетровського Штабу Національного Руху «ДІЯ». Заслужений лікар України, лікар-хірург Кам’янської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Член-засновник ВО «Тризуб» ім. С. Бандери з 1993 р.

- Розкажіть про громадську організацію «ДІЯ», які напрямки її діяльності?
- Громадська організація «Державницька ініціатива Яроша» утворилась після того, як наші шляхи з Правим Сектором розійшлися. На сьогоднішній день, представництва організації є у переважній більшості областей України. Працюємо ми у двох напрямках – це мобілізаційна робота до лав «Української добровольчої армії» та військово-патріотична підготовка. У зв’язку з останніми ситуаціями, які сталися зокрема у нашій області, ми втілюємо ідею створення загону територіальної оборони. Поки що ми працюємо над юридичними аспектами цього процесу. Він буде створений на основі добровольчої групи і бажаючі вже є. Ми провели перші загально-ознайомчі збори, де були представники Дніпра, Камя’нського та Кривого Рогу, на яку приїжджав власне Начальник штабу УДА Сергій Ільницький.  Ми віддаємо перевагу громадській організації, а не політичній, адже  розділення на політичні сили розділяє суспільство. Тому ми і бачимо, що сьогодні іде війна всіх проти всіх. Ми робимо все, щоб об’єднати суспільство та залучити його до великої справи. Як казав мій та Дмитра Яроша вчитель Василь Іванишин «Тільки велика мета може по справжньому об’єднати людей». У нас є така мета – Українська Національна Держава, тому ми бажаємо об’єднати навколо цієї мети українське суспільство. 

- Чому виникла ідея створити територіальну оборону?
- Сама ідея виникла дуже давно, але отримала нове дихання після перестрілки в Дніпрі. Хоча я розумію, що тут має місце комерційне підґрунтя, але під час цієї стрілянини загинули два бійці АТО. Хороші воїни і прекрасні люди, які пройшовши війну, в мирному місті склали свої життя. Силові структури та органи поліції часто просто не справляються зі своїми обов’язками. І ми знаємо багато прикладів з історії, що в таких формуваннях, як наприклад територіальна оборона, люди об’єднувались. Це не є альтернатива поліції, адже дивлячись на те, що ми прифронтова область, ми бажаємо допомогти утримати стабільну ситуацію. Тим паче, є деякі криміногенні угруповання, діяльність яких виходить на мирні вулиці, поліція інколи не бажає в це втручатися. 

- Поясніть як проходить мобілізаційна діяльність?
- Один із основних  напрямків нашої роботи – мобілізаційна діяльність. Якщо ви звернете увагу у місті з’явились біл-борди з контактним телефоном мобілізаційного пункту у Кам’янському. У дніпропетровській області  таких пунктів  п’ять.  Більше сотні чоловік воює з нашої області, на різних ділянках фронту і різних підрозділів. До речі, у нашої області найкращій показний мобілізаційної діяльності.тЛюдина яка бажає служити у УДА приходить у мобілізаційний пункт, ми збираємо анкетні дані і відправляємо на вишкіл у навчальний центр. Центр знаходиться на базі 5-го батальйону с. Великомихайлівка Покровського району, де вони проходять базовий курс. 

- Охарактеризуйте ситуацію у зоні бойових дій на сході?
- У зоні бойових дій наші збройні сили, зокрема підрозділи добровольчої армії з підрозділами збройних сил, поступово, кілометр за кілометром звільняють українську землю. Вже в притул стоять в міській зоні Донецька. На півдні Широкине, Водяне стоїть восьмий батальйон. На сьогоднішній день загроза повномасштабного вторгнення Росії на територію України є актуальною. Зараз ідуть військові навчання у Білорусії, туди підтягується величезна сила регулярної військової техніки Росії.  І ми прекрасно пам’ятаємо, як відбувалась російська інтервенція в Грузії, тому не виключаємо такої ситуації, тому власне і створюється загін територіальної оборони. Ми готові зустріти ворога, тому потрібно удосконалюватись, для цього ми працюємо. Вже відомі матеріали операції «Моноліт», відомо, що вторгнення Росії готувалось з 2004 року. Поки при владі не стільки сам Путін, ми далекі від думки, зациклювати все на цій безперечно сатанинській постаті. Але за ним стоїть не менше десятка людей, які керують Росією негласно. Доки Росія є тим ким вона є на світовій політичній арені, загроза для України буде завжди.

- Патріотичний напрямок діяльності?
- Наші побратими активно працюють з навчальними закладами. В Дніпрі на базі КП «Патріот» проводимо потужні навчання разом з медичним підрозділом «Госпітальєри», яким керує Яна Зінкевич. Інструктори проводять навчання з медичної підготовки. Також проходить військово-патріотична підготовка, яка  включає в себе всі етапи з регулярними виїздами в поле з участю працівників обласного воєнкомату. Зараз, до речі, ми єдині у кого на передових позиціях є по декілька медиків.

- Чи змінилося суспільство після Революції Гідності та початку воєнних дій на території України?
- Звісно змінилося, дуже змінилося. Але люди очікували більш радикальних та якісних змін в Україні. Адже всі хто, мав відношення до Антимайдану не отримали те, на що заслуговували. Ми чудово знаємо, що Олександр Вілкул продовжує свою діяльність. Я вважаю, що владні структури взяли курс на загравання з «Опозиційним блоком», який є наступниками «Партії регіонів», чого вони в принципі не приховують. Тому це є вороги. Адже ці люди маніпулюють свідомістю громадян, говорячи «Ми за мир. Давайте припинимо війну», так а хто ж її розв’язав? В державі не відновлена справедливість. Зокрема хочу сказати, що наша судова система – це просто жах, і люди знають що в судах справедливості нема. Це сприяє виникненню у суспільстві апатії, особливо у середнього прошарку, хто не вникає в політичні моменти. У активної частини громадян є знеохочення, коли бачать що на фронт у підрозділи ЗСУ подається неякісна їжа, коли ми знаємо що міністерство оборони щось краде, у той час коли  хлопці віддають своє життя на фронті. Але головна мета сьогодні - це зберегти нашу державу, не допустити внутрішнього хаосу. На скільки мені відомо, вище керівництво Росії дало розпорядження дестабілізувати ситуацію в Україні. Наприклад, нещодавно у Дніпрі були розклеєні оголошення «Воїн покидай окопи, іди вдома наводити порядок» з цими колорадськими стрічками, це дестабілізуюча підривна діяльність. Ми сподіваємося СБУ виявить, хто це робив. До речі, ми з 2014 року, допомагаємо виявляти такі речі, і зараз в нас вже є фотографії тих хто це робив. Будемо працювати, адже все це є ланки одного ланцюжка, тієї гібридної війни яку веде ворог на території України. Наш провідник Дмитро Ярош говорив, що люди почали забувати що в Україні іде війна, а цього не можна робити. Люди десь внутрішньо вже перестали реагувати, коли гинуть бійці, у суспільстві це починає сприйматися як само собою розуміється. 

- Якою би ви хотіли бачити Україну?
- Не то, що я хотів би її такою бачити, а я знаю що вона такою буде: потужною, захищеною, політично та економічно сильною.

"Событие"

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...