App Store Google Play

Тест

21.08.2017 14:00
Тест

В принципі, поцінювачам зради тут можна угледіти шовінізм та ксенофобію, тому дуже чутливим краще не читати.  

Нафіга? Знову переглядаючи нещодавню історію, згадалося, що процес розпаду Югославії почався зі з’їзду Союзу комуністів Югославії. Де в січні 1990 року вони не просто запроваджували багатопартійну систему, а почали категоричну конфронтацію за національною (!) ознакою.

І в теперішній Україні, і спостерігаючи події у світі, розумієш, що безглуздо нав’язувати думку як про «архаїку», про такі старі і майже вічні питання – націоналізм, різність етнічна, соціальна, релігійно-конфесійна, навіть статеві відносини, і головне – про війни.

Припущення для тесту - дуже простеньке, може тенденційне, аморальне і безглузде, але у вільну хвилинку чому би і ні…

Отже, гіпотетично і лише по одному аспекту.  Ви в процесі перемовин, особисто. Про звільнення полонених. Вам надають список. І пропонуються визначити черговість. Нічого не гарантуючи на майбутнє – на якому саме пункті припиниться процес. Ви особисто ні з ким не знайомі (окрім п. 12), нічим не пов’язані. Всі зі списку – дорослі чоловіки, добровільно воювали за вас, у вашій армії. Єдине, що їх розрізнює – зазначене в наданому списку.

Визначте черговість. Рішення треба приймати терміново.

 1. Україномовних українців – 2 людини.
 2. Російськомовних українців – 4.
 3. Етнічних росіян, прибувших з Росії – 6.
 4. Чеченів – 12.
 5. Грузинів – 12.
 6. Армян – 12.
 7. Татар – 12.
 8. Євреїв – 12.
 9. Азербайджанців – 12.
 10. Китайців – 18.
 11. Циган – 20.
 12. Ваш син – 1.

Всього 12 простеньких пунктів. Розставити. Прийняти рішення і взяти не себе відповідальність за нього.

Уявити себе Верховним головнокомандувачем, або керівником ГШ, або хоча би губернатором, мером, іншою владною особою. Чи, наприклад – тим же Дмитром Ярошем, про якого й досі пишуть, що він «не дав», «зрадив» і т.д.

А також уявити, що чим більше у будь-якої особи влади, повноважень, можливостей, ресурсу – то тим більше у такої особи і відповідальності.

Чим більше людей втягнуто у взаємовідносини – тим вони складніші і непередбачувані.

Ви понад-патріот? І поставите власну дитину НЕ на перше місце? І навіть якщо все буде добре, і всі 12 позицій пройдуть – готові кожного дня заглядати в очі сину, і знати, що він знає, що ви обрали не його?

Ви, звісно ж, проміж грузин і чеченів – найперше виберете грузин? Бо вони теж постраждали від Росії і є її ворогом? А в Чечні править ворог України Кадиров. А з грузинами ви поруч воюєте, і є цілий «грузинський легіон». Але потім згадаєте Ісу Мунаєва, ваших друзів-чеченів? Але ще й те, що грузини – християни, а чеченці – мусульмани. Зате в Грузії зараз заправляє проросійський Іванішвілі, з іншого боку – Чечня суб’єкт РФ. А ще – Саакашвілі, Згуладзе і т.д.

Вам чомусь здається, що ви набагато частіше поруч на фронті чи серед волонтерів зустрічали армян? А потім згадуєте, що Арменія – член ОДКБ, голосувала рішення по Україні в ООН за Росію і є її військовим союзником?

Зате Азербайджан, з яким у них є спірні питання і воєнний конфлікт – це противага, підтримувана Турцією? І чи не буде він стурбований.

Але теж: армяни – християни, а азербайджанці – мусульмани.

Хоча все ж, вам більше НЕ начхати на міжнародну позицію Азербайджану, вони ще й пальне постачають. 

Татари… Ну, татари! Це ж свої! Хоча, після повернення до Криму з кінця 90-х вони там, як ви чули за плітками, позахоплювали землі. Але ж зараз вони - свої! А потім (якщо все вийде повернути) – як кримські землі ділити? А історія століттями? А релігія? То до якої черги? І взагалі-то, які від них санкції будуть…

А китайців більше – 18. І Китай – це ого-го! Хоча з іншого боку – що вам від тих китайців, їх і так багато, і ще не відомо, за кого він – той Китай. І взагалі, вони якісь зовсім чужі, хоча їх і 18. І за етнічними ознаками, і за релігійними, і взагалі-взагалі. Могли би і не сунутися, самі впоралися би, так?

Тим більше, що ось циган – цілих 20 написали. Але ж…

Що ви знаєте про циган, окрім фільмів та пліток про те, що краще все від них ховати, про дрібне шахрайство, наркоту, викрадення дітей (звідки ця плітка – хз?!) І вони наче й поруч, а наче їх і немає. Сьогодні він з вами, завтра «табор уходіт в небо». Погодьтеся, вам же комфортніше взагалі про них не пам’ятати? 

То вже краще обрати 12 євреїв. І Ізраїль – то ж майже сусідня область. І у війні - «за нас (вас)»; і знайомих у вас майже через одного, чи через двох.

Але обрати 12 євреїв – то і найгірше. Вони ж в усьому (геть в усьому і завжди!) винні, і всі це знають, і будуть потім косо поглядати, і звинуватять.

Етнічних росіян – звісно ж у кінець списку (хоча, може все ж таки і євреїв). Їх же всього 6, і вони росіяни. А ось п. 1 і п. 2 – тут складніше розібратися, всі ж умовно свої, відмінність незначна, хоча по кількості у списку – у два рази.

І ще, все ж таки - те, з чого почали, п. 12. У кількості – 1, але єдиний.

А тепер уявіть - скільки всього потрібно врахувати, приймаючи таке рішення. І якою внутрішньою ціною воно дається звичайній людині.

І те, що політик або командувач повинен при цьому врахувати не тільки те, що є і було за сторіччя, а скоріш те, що буде. Всіх роздавлених «метеликів Рея Бредбері». Всі ниточки, які можуть потягнутися, а які – обірватися. І подібні питання існують увесь час і цілодобово.

І, мабуть, краще не показувати цей тест, якщо його пройдете? А спалити і з’їсти? Бо навіть не за реально прийняте рішення, а лише за оприлюднення своєї думки можна «відгрібати», так?

Власне, тест є більш розширеним і ускладненим, з такими ще позиціями:

«колишніх злочинців, не відбувших покарання, але пішовших «змити кров’ю» - 8; «атеїстів і ЛГБТ – 10»; «абхазів, білорусів, литвинів, поляків, американців, арабів» - усіх по 12; «африканців (повністю) – 15»; «заможніх людей, дітей олігархів – 25»; «чиновників, правоохоронців, їх дорослих дітей – 25»; «людей, які винні вам значні гроші і в мирному життя напевне їх віддадуть – 10». 

Висновки дуже прості.

 1. Якщо ви почали проходити цей тест – ви підтвердили, що національне питання існує і буде існувати ще довго. А тому - буде націоналізм, інтернаціоналізм, війни, революції.
 2. Якщо ви зневажливо, але ж агресивно відмахнулися від цього тесту, як від дурниці – ви підтвердили те саме. Вибачте.
 3. Якщо у вас вистачило нахабства розставити ще й додаткові 12 позицій – ви крута самовпевнена людина, з власними поглядами на справедливість життя). Але іноді перегляньте результат, чи не захочете ви його змінити.
 4. Якщо ви розставили і додаткові 12 позицій, або так же агресивно відмахнулися від них – результат див. в п. 1 і 2, з додаванням соціалізму, крестових походів і погромів, і ще трохи більше анархії.
 5. Приймати рішення завжди у рази складніше, ніж лаяти інших за прийняте рішення. А виклики щодо прийняття рішень – існують і множаться щоденно. Тому, коли звинувачуєте когось – хоча би пропонуйте та обґрунтовуйте власні рішення.
 6. І останнє… Вірне рішення, зрозуміле і прийнятне для всіх, або хоча би для більшості – взагалі не можливе!

Тому, що є математика. Це – вишенька на тістечко.

Для українців достатньо тесту всього лише з 11 позицій!

Тоді кількість можливих рішень зрівняється з кількістю населення.

Може не знайтися в усій країні і 2 людей, які погодяться один з одним.

При 12 – кількість можливих рішень збільшується в 12 разів, в 12 «Україн».

А це ж всього 12 простеньких варіантів, так? І це сучасний світ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...