App Store Google Play

Чому Вілкул не Аль Капоне

19.08.2017 14:15
Чому Вілкул не Аль Капоне

В той час, як українське громадянське суспільство розривається між фронтом і реформами, в багатьох містах продовжують існувати осередки, так звані плацдарми, для російських агентів, агітаторів і диверсантів.

Так само, як організатори протестів проти видобутку сланцевого газу на Донбасі через кілька років після згортання діяльності стали організаторами терористичних угруповань “ДНР” та “ЛНР”, від Дніпра до Кривого рогу збудована мережа російського впливу в обличчі родини Вілкулів, зокрема Олександра. Ця мережа є сталою і тому небезпечною. Формально вони - народні обранці і “державні” мужі. Фактично ж це диверсанти і грабіжники, чиє завдання - забезпечити прихід російського війська в Дніпро, Кривий Ріг, а далі - і на всю територію України.

Треба розуміти, що влаштований Олександром Вілкулом на 9 травня шабаш є не просто даниною власному електорату. Навпаки, подібні акції з підриву порядку і стабільності спрямовані на закріплення в головах виборців ідей всього радянського і російського, як тотожного.

 9 травня і марші так званих “ветеранів” традиційно використовувались агентами російських спецслужб для дестабілізації і підвищення напруги в українському суспільстві. В Дніпрі це завдання, так само традиційно, виконує Олександр Вілкул і цього року він виправдав очікування своїх господарів. Близько 300 молодиків спортивної зовнішності, попередньо проінструктовані представниками Опозиційного блоку, напали на ветеранів АТО, аби створити картинку “нестабільної України, в якій бозна що коїться”. План нібито спрацював - російські телеканали заповнили свої ефіри. Але через резонанс в українському суспільстві Генеральна прокуратура України відкрила провадження і міцно взялась за спробу підірвати порядок в місті.

"Тепер ми точно знаємо, хто організовував і інструктував цих тітушок. І, пане керівник Опозиційного блоку, у мене погані новини: вони всі інструктувалися, організовувалися і фінансувалися в вашому штабі в Дніпропетровській області, особисто паном Вілкулом та паном Колесниковим”, - заявив Луценко. І справді, підстав для таких звинувачень вистачало, адже головний агент впливу і корупціонер Дніпра наробив занадто багато помилок, напевно думаючи що місто вже належить йому.

Варто зазначити, що це не єдина справа в ГПУ на дніпровського сепаратиста. Очікується, що як тільки Верховна Рада повернеться з канікул, генеральний прокурор Юрій Луценко вноситиме подання до регламентного комітету про зняття з Олександра Вілкула депутатської недоторканності і притягнення його до кримінальної відповідальності. Але не за державну зраду чи розголошення державної таємниці, підстави для чого очевидно існують, а за незаконне збагачення і ухилення від сплати податків. Так само, як колись в Чикаго судили Аль Капоне, але з однією відмінністю: і Вілкул і Аль Капоне - бандити і корупціонери, однак Аль Капоне не зраджував рідну країну.

Голова Дніпровської податкової Оксана Томчук заявила про те, що Олександр Вілкул ухилився від сплати 19,6 мільйонів гривень податків - цей висновок було зроблено головним чином з аналізу декларації сепаратиста і, очевидно, що після детальної перевірки бізнесів Вілкула і майна, яке він в декларацію не вписав, ця сума може збільшитись в декілька разів. А перевіряти є що, особливо враховуючи його тісну дружбу і не менш тісні бізнесові зв’язки з головним після Російської Федерації спонсором терористів Ахмєтовим. В самій лише декларації вказано, що він має дві квартири - одну в Кривому Розі, другу - в Дніпрі, а також 11 нежитлових приміщень в Дніпрі та Кривому Розі, які він записав на ГО “Фонд Олександра Вілкула”. З цими “офісами фонду” все набагато складніше ніж з квартирами, адже вони всі були придбані протягом двох тижнів на початку 2015 року. Це був саме той момент, коли Путін зрозумів, що Україну військовою силою захопити не вийде. Тоді Олександр Вілкул, очевидно, й отримав наказ з-за порєбріка розгортати активну антиукраїнську і антидержавну діяльність, а також розбудовувати інфраструктуру, якою зможуть скористатись російські спецслужби. Так само, як вони це зробили в Слов’янську, коли Гіркін-Стрєлков з кадровими російськими військовими використовував офіси проросіських “громадських” організацій.

Потуги головного сепаратиста і корупціонера Дніпра зараз спрямовані на те, аби втриматись на своєму місці у зв’язку з розслідуваннями Генеральної прокуратури України. В цьому Вілкулу активно допомагають і його російські господарі, і награбовані ним гроші, і його батько, але це вже інша глава цієї історії.

Останньою ластівочкою того, що кінець близько став «відліт у теплі краї» соратника та правої руки Вілкула – Євгена Удода. Колишній голова Дніпропетровської обласної ради, ще після побиття майданівців у Дніпрі придбав собі затишне житло у Силезії (Польща), де і переховувався, доки не став заступником Вілкула-старшого у Кривому Розі. Євген Григорович, вочевидь, до останнього не вірив, що його запросять відповісти за усе зроблене.

Зокрема, у 2012 році, у неабияких боргах виявились майже всі об’єкти інфрастуктури області, кошти на які виділялися зокрема програмою ЄС ПРОООН. Це і ремонти дитячих садочків, і амбулаторій, і багато іншого. Для закладів освіти та районів було виділено десятки машин, що урочисто вручалися головам районів на центральній площі Кривому Розі Вілкулом та Удодом. Вже за пів року з'ясувалося, що кошти за машини не сплачено і довелося все це повертати. Незручно вийшло.

До речі, «відрядження» до Парижу 2013 року Удода з родиною, яке насправді було відпусткою, сплачувалося Обласною Радою. І проживання у готелі, і переліт його та членів родини, і харчування. Але цей текст не про Удода.

Останній щур скоро втече з тонучого човна. Так само, як це зробив Удод.

І те, що човен вже йде на дно – очевидно. Та попри це – маємо бути пильними. Адже він ще не раз спробує влаштувати провокації, відпрацьовуючи гроші Кремля.

Шануймося!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...