На даний момент ресурси швидкої допомоги у більшості випадків використовують не за призначенням та зловживають ними. Тому треба чітко розділяти коли людина має отримати екстрену медичну допомогу, а коли треба звертатися до сімейного лікаря. Про це вчора, 15 серпня, під час прес-конференції у медіацентрі "Інформатор" повідомив головний лікар Обласного центру медицини катастроф Радій Шевченко.
"Ми часто стикаємося з тим, що екстрену допомогу викликають у таких випадках, коли достатньо піти у лікарню і звернутися до свого лікаря або викликати сімейного лікаря. Іноді виклики бувають просто абсурдними і ніяк не підпадають під обов'язки співробітників центру медицини катастроф", - зазначає Радій Шевченко.
Спеціаліст наголошує на тому, що згідно постанов Кабінету міністрів України, виклики, що на надходять на лінію "103", розділені на екстрені та неекстрені. До екстрених належить: знепретомлення, судоми, раптовий розлад дихання, раптовий біль у ділянці серця, блювота кров'ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних захворювань, психічні розлади тощо.
При всіх інших випадках, диспетчер лінії "103" повинен передзвонити у центр первиної медико-санітраної служби. І лише якщо у співробітників останньої немає можливості виїхати, то "швидка" допомога має прибути на місце виклику протягом години.
Автор: Антон МОРОЗ