App Store Google Play

Директор КП "Зеленбуд": "Ми вдячні мешканцям за небайдужість"

14.08.2017 10:20
Директор КП "Зеленбуд": "Ми вдячні мешканцям за небайдужість"

Упродовж останнього року комунальне підприємство «Міськзеленбуд» омолодило чималу кількість дерев у місті. Результати їх роботи у Дніпрі – тисячі живих дерев без дорослих гілок і зараз більше нагадують стовпи, ніж рослини. Цей метод викликав неабияку хвилю обурення в екологів, громадськості та містян. Щоразу, коли на думку активістів, дерево підрізано занадто радикально, у ЗМІ піднімається хвиля критичних публікацій, а фахівців комунального підприємства атакують скаргами та вимогами роз’яснити, чому саме таким способом здійснена обрізка. Дніпроград розбирався, чи є від такого типу обрізки користь та як правильно доглядати за деревами в місті. На найгостріші питання, які хвилюють дніпрян, відповів директор КП «Міськзеленбуд» Юрій Фоменко.

Як вибирається дерево на обрізку?

Утримання зелених насаджень регулюється «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України». Відтак, якщо мова йде про підрізку дерев, на здійснення якої є дозвільні документи, то цей вид робіт проводиться у відповідності до вказаних правил.

Видалення зелених насаджень може проводитися лише після висновку спеціальної комісії та отримання документу, який посвідчує право на проведення таких робіт. Виїзд комісії департамента для обстеження відбувається на основі заяви жителів, депутата чи його помічників, органів влади. В своїй роботі комісія керується постановою Кабінету Міністрів від  від 1 серпня 2006 р. № 1045. 

Видалення зелених насаджень здійснюється у разі будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, проведення ремонтних та експлуатаційних робіт, досягнення деревом вікової межі та інше.

Як відрізнити законний спил дерев від варварського?

За загальним правилом видалення зелених насаджень на будь-якій території відбувається на підставі ордера, який має бути на руках у робітників на ділянці. В місті також працює не тільки наші спеціалісти. Райони укладають угоди з іншими підприємствами, котрі виконують такі роботи. Наші технічні засоби можна розрізнити по логотипу і напису КП "Міськзеленбуд".

А якщо немає документів, то що робити?

Викликати поліцію. Поліція перевірить документи. Якщо зловмисника піймали на гарячому, то на місці складають протокол про адміністративне правопорушення на підставі ст. 152, 153 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Чому зрізають здорові дерева?

Бувають випадки, коли дерева заважають людям. Наприклад, мешканцям одного дніпровського будинку не подобається дерево. Ми зрізаємо гілки, що б’ються об стіну будинків, але мешканці все одно скаржаться на дерева. На досліджене  дерево наноситься фарбою знак в залежності від пропонованого виду робіт. По результатам виїзду комісії складається акт.

Дерева з  позначками можуть стояти від декількох тижнів до декількох років. Завжди є час жителям прилеглого будинку з’ясувати ситуацію та знайти порозуміння до моменту виконання робіт. Нерідко у мешканців одного і того ж двору діаметрально протилежні думки. Комусь дерево заважає, а комусь ні. Одні благають, мовляв, приїдьте та зріжте, а під час виконання робіт приходять інші та виступають проти цього.

Не завжди на око можна визначити, чи дерево здорове: навіть якщо воно на позір міцне, всередині може прогнити чи тріснути. Повністю сухе дерево подекуди несе меншу загрозу – якщо його звалить вітер, воно завдасть меншої шкоди, ніж зелене.

Навіщо з дерев зрізають гілки?

Через те, що в місті є велика проблема вікових дерев, фахівці обрали метод обрізки саме глибокого омолодження. Це не вибіркове обрізання гілок дерева до пенька або до бічних гілок, за умови, що вони не достатньо великі, аби утримувати на собі інші гілки. Таке визначення надає Міжнародна лісоводська спільнота. Загалом це практика повного видалення великих та малих скелетних (основних) гілок старих дерев з метою омолодження.

Більшість дерев в Дніпрі висаджені в 50-70-ті роки минулого століття. В основному це акації, клени, тополі. Вік їх життя в умовах міста до 70 років. Стан їх різний і не завжди задовільний. Протягом багатьох років деревами ніхто не займався, тому більшість з них - аварійні. Глибоке омолодження здійснюється шляхом  спилювання  стовбурів дерев до самого пенька.

Чи не шкодить це деревам?

Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі,  з якої  можна  формувати одно – або багатостовбурне дерево.  Працівники підприємства мають чималий досвід у здійснені такого виду робіт і не мають наміру нашкодити зеленим насадженням Дніпра. Тому часто скарги містян щодо непрофесійності виконання робіт з обрізки дерев не мають під собою підґрунтя. Та ми завжди вдячні громадянам, які звертають увагу на все, що робиться у місті і піклуються про стан зелених насаджень. Лише в умовах взаємодії та реальних проявів любові до нашого міста ми зробимо його зеленим, квітучим та охайним.

Загалом, негода цього року показала і навчила всіх нас багато чому. Скільки дерев пошкодило приватне та комунальне майно, розбило автівки і дахи будівель, електромережі. І це при тому, що до катаклізму ми зробили обрізку сотням дерев. За деревом треба доглядати під час його росту, а не згадувати про нього коли йому вже 70 років.

Чому тоді у нібито хворого та всихаючого дерева пеньок має "живий", тобто не сухий зріз?

Ну а яким йому бути? Він може бути сухим тільки повністю померлого дерева.  Навіть коли дерево сухе на дві третини, то зріз на пеньку буде “живий”. Більш того, помираюче дерево на рівні кореневої шийки намагатиметься дати поросль. Що робити з порослю - то вже друге питання, залежно від місця знаходження дерева і цілей благоустрою.

Скільки дерев вже посадили?

Закладка нових зелених насаджень - є основним завданням комунального підприємства. З осені 2016 року вже було висаджено близько 3,5 тис дерев та розчищено десятки парків. «Міськзеленбуд» проробив велику і кропітку роботу щодо озеленення Дніпра, особливу увагу цьогоріч  було звернено на райони віддалені від центра міста. Нині багато зусиль ми витрачаємо на полив нових дерев. Поки йдемо з мінімальними втратами навіть з огляду на надзвичайно спекотне літо. Місто з розумінням ставиться до питань по збільшенню висадки дерев і догляду за ними. До кінця року буде збільшена кількість поливних машин і ми зможемо забезпечити поливи молодим деревам, збільшуючи їх висадку.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...