App Store Google Play

Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

01.08.2017 17:20
Коли можна буде побачити сонячне затемнення та зорепад на Дніпропетровщині? - відповідь астрономів

Сьогодні, першого серпня, в ІА "МОСТ ДНІПРО" директор Дніпровського планетарію Сергій Линговський розповів, коли можна буде спостерігати сонячне і місячне затемнення. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

І якщо місячне затемнення чекає на уважних глядачів вже скоро, а саме під час повні 7 серпня близько 21:20 за київським часом, то на сонячне дніпрянам доведеться почекати.

"На привеликий жаль сонячне затемнення у Дніпрі ми побачемо не скоро. Взагалі затемнення це досить ординарна подія, двічі на рік відбувається сонячне затемнення і двічі на рік - місячне. Через нахили орбіт Землі і Місяця вони не завжди трапляються в одному і тому ж місці. Але якщо не "ганятися" за затемненнями спеціально, то його можна побачити декілька разів у житті", - розповів Сергій Линговський. 

Також Лінговський зазначив що наступне затемнення у Дніпрі можна буде побачити у 2022 році, втім воно буде не повним. Повне затемнення можна буде застати лише у 2035 році. 

"На сонце неозброєнним оком ні у якому разі дивитися не можна! Спостерігати за цим потрібно через комп'ютерний диск, декілька сонцезахисних окулярів або ж через шматочок проявленої плівки. Були неодноразові випадки коли у глядачів обгорала сітківка", - додав Линговський.

Найближче сонячне затемнення можна буде спостерігати вже 21 лютого наступного року. Воно захопить частково Чукотку, Північну Америку, трохи Південну Америку з Африкою і трохи Західну Європу. 

Втім, любителів дивитись на небо астроном заспокоїв - багато цікавого чекає вже найближчим часом і без затемнень. В ніч з 11 на 12 серпня можна буде побачити зорепад Персеїди (метеоритний дощ), котрий спостерігається щорічно у серпні з боку сузір'я Персея. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...