App Store Google Play

У Дніпрі закривають єдиний в місті благодійний центр адаптації дітей-аутистів

28.07.2017 13:40
У Дніпрі закривають єдиний в місті благодійний центр адаптації дітей-аутистів

У Дніпрі закривається єдиний місцевий центр адаптації дітей-аутистів "Дитинство за гранню". Про це під час прес-конференції в медіа-центрі "Zabeba.li" розповіла голова фонду "Дитинство за гранню" Лідія Фролова, інформує Дніпроград з місця подій.

Центр адаптації функціонує протягом п’яти років, в ньому пройшли курс реабілітації більше 300 дітей. Всі ці роки організація існувала завдяки співфінансуванню батьків та меценатів.

"Ми благодійний фонд, і з бюджету гроші жодного разу не виділялися. Але центр існує на базі комунального підприємства спорту і молоді без орендної плати. Сьогодні приміщення залишається на тих же умовах, але відтепер співробітників центру зобов'язують проводити заняття також і для звичайних діток. Аби хоч якось кошти від гуртків для здорових малят покрили фінансові витрати Центру адаптації", - розповіла Лідія Фролова.

Проте, за словами голови фонду, додаткові заняття зі здоровими дітьми просто неможливі, адже діти з проявами аутизму - особливі і потребують багато уваги та нагляду.

"Я повинна про це говорити. Зараз в центрі проходять курс реабілітації 30 діток - це особлива категорія дітей, які психічно хворі, вони агресивні, можуть кричати, лаятися. Вони інколи лякають дорослих, а дітей тим пак перелякають. Це правда", - зазначила жінка. 

З 2012 року фінансування центру з усією поточною інфляцією до сьогодні виросло тільки на 500 грн з однієї сім’ї - з 3 тис грн до 3,5 тис грн на місяць.

"В закладі перебуває 25 фахівців, які займаються дітками. Керівництво центру не покриває навіть заробітні плати професіоналів, не кажучи вже про поточні витрати за комунальні послуги. Ми громадська організація, а бюджетом не передбачено фінансування таких ГО", - зазначила Фролова.

В. о. обов’язки директора соціального захисту ДніпроОДА Валентина Сливна наголосила, що обласна влада в курсі проблеми і діти не залишаться без лікування.

"Наразі в області більше 200 дітей із психічними вадами. Більше половини таких діток отримують реабілітаційні послуги, тому що в області створена система реабілітаційних центрів як по лінії соціального захисту, так і по лінії охорони здоров’я та освіти. Також значні послуги надавав і благодійний фонд, завдяки їх допомозі 30 дітей мали лікування. Коли постало питання того, що Благодійний фонд більше не має змоги фінансувати реабілітацію дітей, ми створили відповідну робочу групу в департаменті соцзахисту при ДніпроОДА. Ми вивчили це питання. І прийшли до рішення, що відповідні медичні послуги 30 діток з проявами аутизму зможуть отримувати в Обласному реабілітаційному центрі. Їхнє лікування продовжиться відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації", - зазначила Валентина Сливна.

В свою чергу, представники місцевої влади запропонували Благодійному фонду подати документи на програму фінансової допомоги місцевим громадським організаціям на 2018 рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...