App Store Google Play

У Дніпрі вшанували полеглих у боях за Шахтарськ

28.07.2017 11:20
У Дніпрі вшанували полеглих у боях за Шахтарськ

27 липня сотні жителів міста, бойові побратими та рідні загиблих героїв вшанували пам'ять полеглих бійців у боях за Шахтарськ у 2014 році. Вечір пам’яті відбувся на Алеї пам’яті у сквері Героїв. Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Дніпроград.

«Ті, хто були мобілізовані навесні 2014 року, фактично на своїх плечах витягнули цю операцію, понесли втрати. Але в боях за Шахтарськ наша 25-а бригада підтвердила свій девіз – «Ніхто, крім нас», – сказав учасник війни Володимир Бойко.

Пекло у Шахтарську довелося пройти 25-й окремій повітряно-десантній бригаді, що дислокується на Дніпропетровщині. Активна фаза операції, що мала на меті звільнення міста та забезпечення прикриття 95-ї бригади, почалася 26 липня. Протягом наступних днів ворог зосередив проти українських військ майже всі свої основні сили.

Жорстокі бої зв'язали руки бойовикам і дали змогу іншим українським підрозділам звільнити декілька населених пунктів з набагато меншими зусиллями. Проте, сама 25-ка протягом наступних декількох днів перебувала під постійним артилерійським обстрілом та вела безперервні вуличні бої.

Вранці 31 липня підрозділи дніпропетровців почали відходити з міста через зміну бойових задач. Саме під час виходу з міста бригада і понесла найтяжчі втрати. Одна із колон була накрита артилерією та щільним вогнем з боку російських бойовиків. Декілька броньованих машин було знищено або втрачено через отримані пошкодження.

За даними ресурсу Книга пам'яті загиблих за Україну, у боях за місто Шахтарськ наприкінці липня 2014 року загинуло 22 бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади:
1. Старший лейтенант Градиський Володимир Миколайович
2. Старший лейтенант Федоряка Петро Вікторович
3. Старший лейтенант Шатайло Михайло Сергійович
4. Лейтенант Джубатканов Артем Володимирович
5. Старший сержант Халін Володимир Олександрович
6. Сержант Жуков Антон Вячеславович
7. Сержант Матусевич Віталій Олегович
8. Сержант Симоненко Дмитро Миколайович
9. Молодший сержант Сердюков Євгег Сергійович
10. Молодший сержант Іванов Віталій Олександрович
11. Старший солдат Гордієнко Віталій Олегович
12. Старший солдат Акімов Дмитро Анатолійович
13. Старший солдат Камінський Антон Олександрович
14. Старший солдат Нікітін Ростислав Олегович
15. Старший солдат Бригинець Олександр Вікторович
16. Солдат Сочев Олександр Леонідович
17. Солдат Ковтун Станіслав Григорович
18. Солдат Сєдов Олексій Олексійович
19. Солдат Болтушенко Андрій Володимирович
20. Солдат Посохов Дмитро Вікторович
21. Солдат Трегубчак Станіслав Олегович
22. Солдат Самишкін Володимир Борисович

Пекло у Шахтарську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...