У Васильківці, що на Дніпропетровщині, за рахунок інвесторів планують реконструювати малу ГЕС, яка позитивно вплине на розвиток економіки у місцевій громаді. Про це під час прес-конференції у медіа-центрі "Забеба" повідомили ініціатори реконструкції, передає Дніпроград.
"Команда Валентина Резніченка робить усе для розвитку регіону. Ми зацікавлені у тому, щоб інвестори створювали мережу відновлювальної енергетики. Окрім цього, Васильківська громада буде постійно забезпечена енергією та отримає гроші у свій бюджет", - повідомив куратор проекту від ДніпроОДА Олександр Коломійцев.
Як зазначив директор департаменту екології та природніх ресурсів ДніпроОДА Михайло Корень, на природу ця ГЕС вплине лише позитивно. Місцева річка наповниться водою і не буде пересихати, як це було раніше. ГЕС побудували майже півстоліття тому, і тоді вона лише була корисною для екології. Усі проблеми почалися після її закриття.
"Ми плануємо витратити на реконструкцію ГЕС 6 млн гривень і почати її експлуатацію у 2018 році. Ця електростанція убезпечить найближчі населені пункти від раптових відключень струму та наповнить їх бюджет", - зазначив директор ТОВ "Енергоактиви" та інвестор проекту Андрій Кучерявий.
Нагадаємо, що до 2019 року у Нікопольському, Широківському, Криворізькому та Софіївському районах Дніпропетровської області побудують сонячні електростанції.
Автор: Антон МОРОЗ