App Store Google Play

Дніпровські експерти заспокоюють: українського громадянства примусово не позбавляють

28.07.2017 17:20
Дніпровські експерти заспокоюють: українського громадянства примусово не позбавляють

Сьогодні, 28 липня, у медіа-центрі «Інформатор» юрист Антон Деньгуб розповів про правила позбавлення українського громадянства та про особливості цього процесу, передає Дніпроград.

За словами експерта, особа може вийти з українського громадянства лише добровільно і лише тоді, коли отримає громадянство іншої держави. Насильно, проти волі або в якості покарання українське громадянство не забирають.

Також Антон Деньгуб відзначив, що немає ефективного механізму виявлення та покарання подвійного і потрійного громадянства. Він зазначає, що багато людей в Україні, в тому числі представники діаспор, мають подвійні громадянства роками і наявність другого паспорту у них ніяким чином не перевіряється. За словами юриста, виявити громадянство іншої держави майже неможливо, а інколи і заборонено: деякі держави вважають інформацію про громадянство конфіденційною і не надають її українським спецслужбам навіть за офіційним запитом.

В Україні вже багато років намагаються врегулювати проблему декількох громадянств. У Верховній Раді постійно з’являються законопроекти, які могли б врегулювати ситуацію з кількома паспортами, однак більшість з них не досконала.

«Згідно з міжнародними конвенціями, лишати людину без громадянства не можна, тому просто так, недобровільно, без гарантії отримання іншого паспорту, особу громадянства не позбавляють», - наголосив юрист.

Якщо людина вчинила злочин, їй оголошено про підозру або вже є ухвала суду, вона не зможе відмовитися від громадянства, навіть якщо буде перебувати на території іншої країни і захоче отримати її громадянство.

Отримати українське громадянство не так-то й легко: необхідно прожити на території України щонайменше п’ять років, знати закони та мову. Але є виключення: особи, які мають заслуги перед Україною, отримають громадянство швидше. Саме так ситуація і є з Міхеїлом Саакашвілі.

Нагадаємо, нещодавно паспорт отримав колишній громадянин РФ, який розірвав свій паспорт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...