App Store Google Play

Дніпровські експерти заспокоюють: українського громадянства примусово не позбавляють

28.07.2017 17:20
Дніпровські експерти заспокоюють: українського громадянства примусово не позбавляють

Сьогодні, 28 липня, у медіа-центрі «Інформатор» юрист Антон Деньгуб розповів про правила позбавлення українського громадянства та про особливості цього процесу, передає Дніпроград.

За словами експерта, особа може вийти з українського громадянства лише добровільно і лише тоді, коли отримає громадянство іншої держави. Насильно, проти волі або в якості покарання українське громадянство не забирають.

Також Антон Деньгуб відзначив, що немає ефективного механізму виявлення та покарання подвійного і потрійного громадянства. Він зазначає, що багато людей в Україні, в тому числі представники діаспор, мають подвійні громадянства роками і наявність другого паспорту у них ніяким чином не перевіряється. За словами юриста, виявити громадянство іншої держави майже неможливо, а інколи і заборонено: деякі держави вважають інформацію про громадянство конфіденційною і не надають її українським спецслужбам навіть за офіційним запитом.

В Україні вже багато років намагаються врегулювати проблему декількох громадянств. У Верховній Раді постійно з’являються законопроекти, які могли б врегулювати ситуацію з кількома паспортами, однак більшість з них не досконала.

«Згідно з міжнародними конвенціями, лишати людину без громадянства не можна, тому просто так, недобровільно, без гарантії отримання іншого паспорту, особу громадянства не позбавляють», - наголосив юрист.

Якщо людина вчинила злочин, їй оголошено про підозру або вже є ухвала суду, вона не зможе відмовитися від громадянства, навіть якщо буде перебувати на території іншої країни і захоче отримати її громадянство.

Отримати українське громадянство не так-то й легко: необхідно прожити на території України щонайменше п’ять років, знати закони та мову. Але є виключення: особи, які мають заслуги перед Україною, отримають громадянство швидше. Саме так ситуація і є з Міхеїлом Саакашвілі.

Нагадаємо, нещодавно паспорт отримав колишній громадянин РФ, який розірвав свій паспорт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...