App Store Google Play

У Вілкула серед п'ятимільярдного бюджету не знайшлося 19 мільйонів родинам полонених вояків

27.07.2017 12:20
У Вілкула серед п'ятимільярдного бюджету не знайшлося 19 мільйонів родинам полонених вояків

На сесії міськради депутат від «УКРОПу» Микола Колесник представив проект рішень «Про внесення змін до рішення міськради від 21.12.2016 №1182 «Про затвердження Програми соціального захисту окремих категорій мешканців Кривого Рогу на 2017-2019 роки». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Перший Криворізький"

Щоб підтримати сім'ї загиблих в зоні бойових дій, сім'ї, рідні яких знаходяться в полоні або мають статус зниклих безвісти, інвалідів АТО I, II, III груп, з метою вшанування пам'яті та підтримки живих, депутат запропонував виділити матеріальну допомогу до Дня скорботи за загиблими в зоні АТО (29 серпня, - ред.).

Бюджет програми в 2017 році - 19 мільйонів 190 тисяч гривень.

Депутат запропонував виділити:

  • сім'ям загиблих учасників АТО - 100 тис. грн.
  • сім'ям учасників АТО, які знаходяться в полоні або отримали статус зниклих безвісти - 50 тис. грн.
  • інвалідам АТО I групи - 50 тис. грн.
  • інвалідам АТО II групи - 40 тис. грн.
  • інвалідам АТО III групи - 30 тис. грн.

Начальниця управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Криворізької міської ради Інеса Благун заявила, що питання соцзахисту городян завжди було важливим в місті.

«Питання матеріальної підтримки завжди розглядаються. Четвертий рік поспіль програмою соцзахисту передбачаються витрати на матеріальну підтримку учасників АТО і членам сімей загиблих. Місто забезпечило виплату матеріальної допомоги в розмірі 100 тисяч гривень кожній родині загиблих учасників АТО, сім'ям померлих учасників АТО і тим, чиї родчиі в полоні», - заявила чиновниця.

Мер Кривого Рогу відмовився виділяти кошти, хоча бюджет міста складає близько 5,5 мільярдів гривень, і заявив, що питання болюче, але його потрібно доопрацювати, включивши до цільових виплат родинам учасників війни на Сході мало не всі пільгові категорії.

«Я розумію, що кожному є, що сказати, але я не хочу зачіпати цю болючу тему. Щоб не було перекосів і перетягування канату, а ставлення було нормальним, я пропоную доповнити цю програму. Зробити збалансовану підтримку наших героїв і воїнів, починаючи з Великої вітчизняної війни (вочевидь, мова про Другу світову, - авт.), чорнобильців, міліціонерів, які загинули, поліцейських, СБУ. Всіх! Щоб було чесно і справедливо, для цього ми тут з вами», - заявив Вілкул.

За внесений проект проголосували тільки 11 депутатів міськради. Жодного голосу не дала депутатська більшість на основі представників Опозиційного блоку. Рішення не було прийнято.

Це рішення мали розглянути ще вчора, однак в будівлі міськвиконкому розпочалася бійка між рідними ветеранами війни, дружинами і матерями загиблих і полонених бійців, та людьми в формі «Муніципальної гвардії», оскільки останні не пропускали городян до сесійної зали.

Матері полонених бійців АТО з Кривого Рогу, яким вдалося потрапити на сесійне засідання, просили мера міста розглянути даний проект рішень в першу чергу, проте не дивлячись на прохання жінок, Юрій Вілкул вирішив перервати сесію.

Вчора депутати міськради проголосували за те, щоб виділити 185 тисяч гривень бійцеві батальйону «Кривбас» Василю Стуженко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...