App Store Google Play

Оркест "Пори року" разом із Деборою Браун відкрили "Джаз на Дніпрі"

23.07.2017 12:00
Оркест "Пори року" разом із Деборою Браун відкрили "Джаз на Дніпрі"

Вчора, на Монастирському острові розпочався фестиваль "Джаз на Дніпрі", у якому взяли участь музиканти і співаки з США, Італії, Франції, Нідерландів, ЮАР і України. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Фестиваль «Джаз на Дніпрі» був заснован в Дніпропетровську в 1968 році, і довгий час залишався однією з головних подій в культурному житті нашого міста. Взяти участь в його концертах вважали за честь джазові зірки першої величини - вони приїжджали сюди з різних куточків великої країни. А молоді музиканти завдяки участі в фестивалі найчастіше отримували відмінний старт для своєї кар'єри, після чого успішно розвивали її і ставали справжніми професіоналами.

За свою майже сорокарічну історію «Джаз на Дніпрі» переживав різні періоди - від забуття до відродження. У вересні 2016 року, після багаторічної перерви, фестиваль знову повернувся в місто на Дніпрі. Він зібрав шанувальників джазового мистецтва на декількох сценічних майданчиках, основним серед яких стала сцена на Монастирському острові. Саме ця локація стала головною і в нинішньому році.

Фестиваль відкрив оркестр "Пори року" Дмитра Логвина. Вчора вони продемонстрували різноманітні джазові мелодії в аранжуваннях для камерного оркестру.

Віртуозним виконанням вразили глядачів талановиті сучасні піаністи американець Бенні Грін та італієць Дадо Мороні. У чотири руки кожен на своєму роялі вони зіграли неймовірну композицію у стилі джаз. Цікаво, що це була цілковита імпровізація, але жоден з виконавців не перебивав іншого і все виглядало цілісно.

«Під час виконання присутня така повага і ввічливість, що просто неможливо заважати один одному. Ми наче пропонуємо місце, стілець чи питаємо «може тобі щось принести поїсти? А не бажаєш води?»,  - пояснив Бенні Грін.

«Якось я заслухався свого колегу, що забув вчасно почати свою партію. Так приємно грати з виконавцями такого рівня. Вони неймовірні і чуттєві», - поділився Дадо Мороні.

Артисти дуже вподобали наше місто і дуже жалкують що нема можливості побути тут довше. Вони підкреслили гостинність дніпрян і чудову організацію фестивалю.

«Я був дуже здивований побачити своє обличчя на всю стіну в місті, наче я рок-зірка. Нас дуже добре приймають, мені подобається Дніпро»,  - розповів Бенні Грін.

Після виступу піаністів з привітальною промовою виступив міський голова Борис Філатов, вийшовши на сцену у футболці AC/DC.

«Я в захваті від концерт, хоч і не у відповідній футболці. «Джаз на Дніпрі» – це добра традиція, та наступного року запросимо і AC/DC», - пожартував Філатов.

Спеціальним гостем і солістом у програмі оркестру стала відома джазова співачка Дебора Браун.

"Сьогодні ми здувуємо спільним виступом оркестру "Пори року" із блискучою американською джазовою співачкою Деборою Браун. Я знаю, що в багатьох музикантів, є ще з ранньої молодості її вінілові диски. І сьогодні вони принесли їх на концерт, щоб Дебора їх підписала. 21 липня була репетиція з нею і її музикантами, і це дійсно блискавуча і талановита співачка, - розповів художній керівник і диригент оркестра Дмитро Логінов, - також ми зіграємо популярні джазові мініатюри Лероя Андерсена і Джорджа Гешвіна".

Дебора Браун являє собою феноменальне різноманіття джазової виконавиці, від голосу якої захоплює дух. Її хочеться слухати і слухати. На фестивалі «Джаз на Дніпрі» 22 липня Дебора виступила у двох різножанрових програмах - з камерним оркестром ім. Гаррі Логвина «Пори року» і з джазовим тріо Венсана Буржекса.

"Джаз існує давно, і нам його потрібно постійно якось підтримувати, щоб не загас цей вогонь, не зникав інтерес до джазу і щоб продовжувався джазовий рух. Сьогодні мені дуже сподобалось приймати участь у цьому фестивалі. Я відчувала, що слухачі чітко розуміють ті емоційні барви, які ми вкладаємо в свої музичні і п'єсові виконання. І це мені надавало енергії під час виступу", - зазначила Дебора Браун.

На фестивалі вона співала пісні зі свого останнього альбому, котрий називається "Кansas City Here I Come". Цей диск можна прослухати в інтернеті. Крім того Дебора виконала декілька пісень, які увійшли у новий диск, котрий був випущений у Польщі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...