App Store Google Play

Нескінченна відпустка: Чому зникла "молода команда" Вілкула

21.07.2017 10:00
Нескінченна відпустка: Чому зникла "молода команда" Вілкула

Синхронно з "правою рукою" криворізького мера Юрія Вілкула Євгеном Удодом в середині травня спішно покинув рідне місто ще один його заступник - Олександр Катриченко. Відтоді чиновника в місті так ніхто і не бачив. Забавно, але його від'їзд ніяк не позначився на роботі мерії.

А відав Олександр Володимирович в криворізькому господарстві широким колом питань: житлово-комунальною політикою, благоустроєм, транспортом, капітальним будівництвом та багатьма іншими, які щедро живляться потужним потоком бюджетного фінансування. І так сталося, що саме підпис Катриченка стоїть в багатьох документах, які вилучили правоохоронці в зв'язку з розслідуванням за підозрою керівників міськради у відмиванні 200 млн грн бюджетних коштів. Питання у правоохоронців є, а ставити їх поки нема кому. Заступник мера спочатку був у відрядженні, а тепер - у безстроковій відпустці.

Примітно, що напрямок для спішного від'їзду Катриченком був обраний той же, що і Удодом - Республіка Польща. Але офіційно це стало відомо тільки зараз, після журналістського запиту Depo.Дніпро. У офіційній відповіді говориться, що Олександр Катриченко з 16 травня на 11 днів відряджений до Вроцлава для "вирішення питань транспортного сполучення між Вроцлавом і Кривим Рогом". Після закінчення першого відрядження чиновник ще на шість днів направляється Варшаву, де "продовжує переговори про подальшу співпрацю між Національним агентством з енергозбереження Польщі та містом Кривим Рогом, обговорює енергетичні аудити, підготовлені в рамках проекту Європейського союзу DREEAM".

Вже перша спроба чиновника видати якусь подобу прес-релізу у себе на сторінці у "Фейсбуці" викликала ще більше питань. Змарнілий і схудлий Катриченко на фото різко контрастував з колись самовпевненим і випещеним чиновником криворізької мерії.

У кулуарах шепотілися про трьох малолітніх дітей заступника мера, яких сімейство так і не змогло вивезти за кордон і яким довелося залишитися в Україні з тещею чиновника Наталією Яжук.

Зовсім не вражають і результати настільки раптово виниклих відряджень віце-мера. З офіційної відповіді на запит Depo.Дніпро стає зрозумілим, що впровадження лоукостів регулюється на державному рівні угодою про "вільне небо", а жодних прогнозів щодо таких перевезень криворізьким аеропортом наразі немає. Тож розпіарене відрядження до Вроцлава закінчилося нічим, і рейсів на Польщу і Грузію, обіцяних Катриченком, поки не передбачається.

Щодо результатів відрядження до Варшави, то під польський енергоаудит потрапили лише три криворізьких будинки, і, як кажуть представники ОСББ, вибірка вийшла не найрепрезентативніша. Та й з "теплими кредитами" теж не все гаразд. Будинки, які беруть участь в програмі, так і не отримали обіцяних компенсаційних коштів через неточності у текстах договорів, затверджених мерією.

Згідно офіційної інформації від мерії, Катриченко перебуває в щорічній відпустці, але тривалість відпустки у Криворізькій міськраді видають за "секретну" інформацію. Така підозріла секретність насправді лише шкодить репутації молодого чиновника і скоріше є підтвердженням обґрунтованості численним підозрам, які висувають правоохоронці та податківці.

Вишенькою на торті "корпоративної солідарності" депутатської більшості мерії Кривого Рогу з "швидкими" шефами стало голосування за збільшення посадових окладів і премій міському керівництву, в тому числі і тим, що перебувають у міжнародному розшуку: Євгену Удоду і Олександру Катриченку. Їхні ж повноваження заднім числом розподілили між рештою працівників міськвиконкому.

Згідно із законом, "гуляти" у відпустці Катриченко може не менше 30 календарних днів. Тобто на сьогоднішній день Катриченко, за ідеєю, повинен вже вийти на роботу, і за яким наступним вагомим приводом він відсутній, офіційним шляхом поки дізнатися не вдається.

Втім, родинне оточення молодого Катриченка, який вже у 28 років очолив проблемний напрямок ЖГК у криворізькому виконкомі, а рік тому став заступником міського голови, теж неодноразово було замішане у корупційних скандалах. Так, його теща, Наталя Яжук, є засновником похоронної компанії ТОВ "ПАЛЬМІР", яка була замішана в недавньому тендерному скандалі з надання послуг доставки до Криворізького міжрайонного відділення КУ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи "ДОР"" тіл одиноких громадян та невпізнаних трупів. А ще один учасник похоронного бізнесу Криворіжжя, Арсен Пашнакян, начебто доводиться кумом сімейства Катриченків. При цьому КП "Ритуал", керівником якого був Пашнакян, донедавна тримало монополію на ринку ритуальних послуг регіону.

Брат Катриченка, Роман, зараз курирує благоустрій одної з найбільших паркових зон міста - парк Б. Хмельницького в районі Соцгорода. У реконструкцію парка вкладаються великі кошти, зокрема, у розчищення ставків, розташованих буквально під підприємством "АрселорМіттал" і у благоустрій непопулярної серед населення набережної.

Дружина Катриченка, яка вже втретє перебуває у відпустці з догляду за дитиною, примудряється декларувати доходи, які у багато разів перевищують заробіток її чоловіка на керівній посаді мерії промислового гіганта України.

Depo.Дніпро

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...