App Store Google Play

Обережно, кліщі: дніпрян просять не ігнорувати медичну допомогу

20.07.2017 14:40
Обережно, кліщі: дніпрян просять не ігнорувати медичну допомогу

У Дніпрі збільшується кількість випадків хвороби Лайма, яку переносять кліщі. Про це сьогодні під час прес-конференції у медіа-центрі «Інформатор» розповіла обласний інфекціолог Валентина Ткаченко, передає Дніпроград.

З настанням літа збільшується кількість людей, що виїжджають на природу і стають потенційними жертвами кліщів. Лікар радить вдягати зручний одяг, який закриває якомога більше ділянок шкіри, а також час від часу поглядати один на одного: часто кліща можна помітити до того, як він вкусив людину, наприклад, на одязі.

Якщо сталося так, що вас все ж вкусила небезпечна істота, варто звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, не займатися самолікуванням і не намагатися витягнути кліща самотужки. Після огляду у лікаря вам призначать лікування – якщо загрозу виявлять – або профілактику. У випадку, якщо людина своєчасно не звертається по допомогу, можливі серйозні наслідки: хвороби суглобів та центральної нервової системи.

Також небезпеку становлять продукти, придбані на стихійних ринках: вони викликають кишкові інфекції. Молочні продукти не мають зберігатися більше доби у холодильнику. До приготування домашніх йогуртів, майонезу та іншого слід ставитися з увагою – вони мають зберігатися дуже короткий період.

Особливу увагу слід приділити дітям, адже їх важко проконтролювати. До того ж, для маленьких діток особливо небезпечне зневоднення, яке викликають харчові розлади.

Діагноз «хвороба Лайма» отримали вже 56 людей, усі випадки – через кліщів. Жодного випадку енцефаліту, на щастя, не було зафіксовано. Більшість людей намагаються витягти кліща самотужки, чим роблять лише гірше. Професіонали ще раз закликають не займатися самолікуванням і слідкувати за собою.

Також сьогодні дніпрянам розповідали про харчові отруєння, їх симптоми та профілактику.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...