App Store Google Play

Обережно, кліщі: дніпрян просять не ігнорувати медичну допомогу

20.07.2017 14:40
Обережно, кліщі: дніпрян просять не ігнорувати медичну допомогу

У Дніпрі збільшується кількість випадків хвороби Лайма, яку переносять кліщі. Про це сьогодні під час прес-конференції у медіа-центрі «Інформатор» розповіла обласний інфекціолог Валентина Ткаченко, передає Дніпроград.

З настанням літа збільшується кількість людей, що виїжджають на природу і стають потенційними жертвами кліщів. Лікар радить вдягати зручний одяг, який закриває якомога більше ділянок шкіри, а також час від часу поглядати один на одного: часто кліща можна помітити до того, як він вкусив людину, наприклад, на одязі.

Якщо сталося так, що вас все ж вкусила небезпечна істота, варто звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, не займатися самолікуванням і не намагатися витягнути кліща самотужки. Після огляду у лікаря вам призначать лікування – якщо загрозу виявлять – або профілактику. У випадку, якщо людина своєчасно не звертається по допомогу, можливі серйозні наслідки: хвороби суглобів та центральної нервової системи.

Також небезпеку становлять продукти, придбані на стихійних ринках: вони викликають кишкові інфекції. Молочні продукти не мають зберігатися більше доби у холодильнику. До приготування домашніх йогуртів, майонезу та іншого слід ставитися з увагою – вони мають зберігатися дуже короткий період.

Особливу увагу слід приділити дітям, адже їх важко проконтролювати. До того ж, для маленьких діток особливо небезпечне зневоднення, яке викликають харчові розлади.

Діагноз «хвороба Лайма» отримали вже 56 людей, усі випадки – через кліщів. Жодного випадку енцефаліту, на щастя, не було зафіксовано. Більшість людей намагаються витягти кліща самотужки, чим роблять лише гірше. Професіонали ще раз закликають не займатися самолікуванням і слідкувати за собою.

Також сьогодні дніпрянам розповідали про харчові отруєння, їх симптоми та профілактику.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...