App Store Google Play

На Дніпропетровщині хочуть створити агропромисловий кластер та вийти на європейський ринок

20.07.2017 12:20
На Дніпропетровщині хочуть створити агропромисловий кластер та вийти на європейський ринок

Сьогодні, 20 липня, у приміщенні ДніпроОДА стартувала регіональна бізнес-конференція з аграріями області щодо створення агропромислового кластеру “Агропартнер-Сенко”. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Під час діалогу власники сільського господарства обговорили перспективи створення агропромислового кластеру в регіоні, функціонування в Дніпропетровській області аграрної біржі, організації оптової торгівлі сільгосппродукції, діяльності оптового сільськогосподарського ринку.

Радник ДніпроОДА Віталій Литвин відзначив, що на Дніпропетровщині є всі передумови для створення агропромислового кластеру. Зокрема, в регіоні достатньо розвинений сільськогосподарський сектор, функціонує овочева та садова промисловість, наукові і освітні інститути, розвинена сфера торгівлі. Таким чином, є всі передумови для формування точки економічного зростання агропромислового комплексу області відповідно до потреб сучасної економіки.

"Дніпропетровщина має значний потенціал для збільшення експорту з регіону продукції таких секторів як овочівництво і садівництво, м'ясне скотарство. Формування кластерів в агропромисловому комплексі передбачає поліпшення інвестиційного клімату для галузей, що входять в кластер, підвищення інноваційного рівня діяльності, зростання рівня конкурентоспроможності агропромислового кластеру. Вирішення даних питань в регіоні дасть змогу збільшити реалізацію сільськогосподарської продукції та оптимізувати її реалізаційні ціни, стати більш конкурентоспроможними не тільки на ринку України, але виходити на міжнародний ринок", - вважає радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

За словами керівника Регіонального представництва ICC Ukraine в Дніпропетровській області Миколи Царенка, область протягом останніх років демонструє ріст виробництва сільськогосподарської продукції.

"В останні роки стереотип щодо оцінки Дніпропетровщини виключно як промислового регiону змінюється. Про Дніпропетровщину вже кажуть, як про промислово-аграрний регіон України. Наприклад, на сьогодні аграрії вже зібрали мільйон тон нового врожаю, статистично це вже кращий показник ніж торік. Цього року також введено в експлуатацію декілька сховищ, збільшились інвестиції, зросла заробітна плата працівників галузі. Консолідація виробничого, технологічного, логістичного, маркетингового, інвестиційного, інформаційного потенціалу виробників продовольства Дніпропетровщини допоможе вийти їм на ринок країн ЄС", - наголосив Царенко.

Протягом конференції аграрії регіону говорили про проблеми розвитку сільгоспвиробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції національних виробників на світовому ринку, актуальність об’єднання сільгоспвиробників, переробників, трейдерів та інших зацікавлених учасників агробізнесу в створені Агропромислового кластеру. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...