App Store Google Play

5 причин запуску проекту "Малоросія"

19.07.2017 18:00
5 причин запуску проекту "Малоросія"

Росія починає нову ідеологічну гру, зміст якої полягає у створенні іншої України. Як на мене, це рішення Кремля (а у мене немає жодних сумнівів, що ніякий Захарченко нічого подібного вигадати не міг) має низку причин та вимірів.

1. Адміністративний. Необхідність об'єднати два окупаційних анклави виникла давно. Власне, «республіки з трьох літер» першочергово створювалися для короткого терміну використання. Потім всі вони (і не дві, а значно більше) мали об'єднатися в одну «державу». Карикатурні вожді на кшталт Захарченка теж не мали правити три роки. Реальність підкорегувала плани, і у окремих республіках із прив'язкою до українських областей більше немає потреби. Водночас, вирішення технічного адміністративного питання в Москві вирішили використати як інформаційний привід.

2. Управлінський. Очевидно, ми маємо справу із технічною заміною правлячих еліт. Мабуть, скоро всі справи у Малоросії вже офіційно переберуть на себе десантники з Росії у вигляді господарників з російських регіонів. Їх можуть доповнити кілька відомих регіоналів-втікачів.

3. Ідеологічний. Очевидно, Росія починає нову ідеологічну гру, зміст якої полягає у створенні іншої України – дружньої для Росії. За три роки вони збагнули: вести війну проти України під відвертими українофобськими гаслами собі дорожче. Вигідніше проголосити ціллю створення іншої України. Звісно, суверенної, але дружньої по відношенню до Росії. Якщо це так – слід очікувати на шароварщину в Донецьку і Луганську. З бандурами, віночками та вусами Шевченка. Росія, очевидно, буде зараз активно просувати неомалоросійство як ідеологію. Я би навіть не виключав появи «Малоросійських націоналістів».

4. Політичний. По суті, декларація Захарченка – це дзеркальне відображення мирних планів української влади. Мовляв, ми за реінтеграцію. Але України до нас – до Малоросії. Очевидно, це спроба перехоплення ініціативи, і демонстрації готовності домовлятися. Крім того, це виголошення формальних претензій на всю територію України. Так само як офіційна українська влада стверджує, що поверне всі території як тільки в Росії буде криза, так само і малороси оголошують про перспективи повернення Києва.

5. Символічний. Цікаво, що 2014 року в Росії чітко розмежовували Новоросію та Малоросію із центром у Києві. Обидві були об'єктом зазіхань, але цілком автономними. Очевидно, проголошуючи Малоросію в Донецьку, вони здобувають символічну перемогу та символічно повертають усю Україну. Просто культурний центр Малоросії – Київ ще «чекає на звільнення».

Новое Время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...