App Store Google Play

Журналісти превентивно рятують Олександра Вілкула від «венеричних хвороб»

18.07.2017 11:00
Журналісти превентивно рятують Олександра Вілкула від «венеричних хвороб»

6 липня стало відомо, що до когорти депутатів, яким загрожує втрата недоторканності, може приєднатися й Олександр Вілкул із «Опозиційного блоку». Державна фіскальна служба запідозрила його у несплаті податків на суму в майже 20 млн гривень. І хоч відповідне подання може з’явитися в Раді, за словами Генерального прокурора Юрія Луценка, не раніш як після літніх канікул, прихильні до Вілкула телеканали вже почали кампанію з його виправдання. «Інтер» та «Україна» пішли однаковим шляхом: взяли в депутата інтерв’ю у прямому ефірі (телефонне і студійне) й не дали аналогічного слова правоохоронцям, обмежившись лише їхніми короткими публічними заявами.

У телефоному коментарі «Інтеру» 6 липня Олександр Вілкул розповів, що звинувачення проти нього «вообще не подтверждается ничем» і що воно «развалится в судах». Також депутат заявив, що позапланова перевірка була «командой» і «неадекватные исполнители выполняют ее, естественно, неадекватно». Альтернативної позиції з цього приводу в сюжеті немає, а думці Вілкула беззастережно вірити, очевидно, не можна. І не лише тому, що він зацікавлена особа чи тому, що він не має фахового ступеню, щоб оцінювати «адекватність» інших людей. Важливіше те, що Олександр Вілкул просто не може знати, чи є у справі докази й чи розвалиться вона в судах, адже, як зізнається сам, «окончательный акт»він ще не отримав.

По-перше, в офіційному повідомлені поліції не йдеться про кислоту. По-друге, там не уточнюється, що все вищеперераховане було вилучено саме у ветеранів АТО, а не, наприклад, в учасників колони самого Вілкула. Що ж до того, що справа «не клеїться»: прокуратура вже встановила роль усіх тітушок у сутичці, а декілька з них навіть пішли на угоду зі слідством. А от сам Вілкул пропускає допити у справі. Фото ж «фашистських хрестів» на грудях учасниів бійки, принаймні в Google, знайти не вдалося.

На «Україні» депутата 6 липня запросили до студії. Тут він пояснює, чому проти нього відкрили справу: «... Когда ты не голосуешь за налоги с работающих пенсионеров. Когда ты против голосуешь законов, которые обуславливают повышение коммунальных тарифов, цен и всего остального. Когда ты не хочешь голосовать за пенсионную реформу, медицинскую, которую сейчас будут протаскивать». І одразу ж пояснює, чому «тиснуть» лише на опозиціонерів, якщо подання на зняття недоторканності є й на коаліційних депутатів: «Давайте посмотрим, каким образом по этим депутатам от коалиции будут голосовать».

Пройшло менше тижня й ми подивилися: «Опозиційний блок» віддав найменше (!) голосів за зняття з депутатів недоторканності, повністю проігнорувавши три голосування із шести.

Далі Вілкул повторює більшість своїх коментарів, які вже дав «Інтеру», ледь не слово в слово (ймовірно, одні заготовки на два інтерв’ю. — MS). Але коментар про 9 травня політик все-таки розширив оцим пасажем про «нападників»: «Масса в социальных сетях их фотографии, где они делают “Хай, Гитлер!”».Також політик називає полісменів Дніпра політично заангажованими, і можливості відповісти на ці закиди вони не отримують.

Завершується повідомлення неймовірним порівнянням від народного депутата: «Давление правоохранительных органов — это, как венерическая болезнь, которая, как мы знаем из литературы[:))))). — MS], лечится очень долго. И закончится все, скорее всего, после смены власти».

Подібне порівняння, власне, немає чого й коментувати. Хочеться лише зазначити: зі слів Вілкула виходить, що подібна політична джинса теж схожа на венерологічну хворобу, — її вилікувати може, схоже, лише зміна влади на телеканалі.

Детектор Медіа

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...