App Store Google Play

Журналісти превентивно рятують Олександра Вілкула від «венеричних хвороб»

18.07.2017 11:00
Журналісти превентивно рятують Олександра Вілкула від «венеричних хвороб»

6 липня стало відомо, що до когорти депутатів, яким загрожує втрата недоторканності, може приєднатися й Олександр Вілкул із «Опозиційного блоку». Державна фіскальна служба запідозрила його у несплаті податків на суму в майже 20 млн гривень. І хоч відповідне подання може з’явитися в Раді, за словами Генерального прокурора Юрія Луценка, не раніш як після літніх канікул, прихильні до Вілкула телеканали вже почали кампанію з його виправдання. «Інтер» та «Україна» пішли однаковим шляхом: взяли в депутата інтерв’ю у прямому ефірі (телефонне і студійне) й не дали аналогічного слова правоохоронцям, обмежившись лише їхніми короткими публічними заявами.

У телефоному коментарі «Інтеру» 6 липня Олександр Вілкул розповів, що звинувачення проти нього «вообще не подтверждается ничем» і що воно «развалится в судах». Також депутат заявив, що позапланова перевірка була «командой» і «неадекватные исполнители выполняют ее, естественно, неадекватно». Альтернативної позиції з цього приводу в сюжеті немає, а думці Вілкула беззастережно вірити, очевидно, не можна. І не лише тому, що він зацікавлена особа чи тому, що він не має фахового ступеню, щоб оцінювати «адекватність» інших людей. Важливіше те, що Олександр Вілкул просто не може знати, чи є у справі докази й чи розвалиться вона в судах, адже, як зізнається сам, «окончательный акт»він ще не отримав.

По-перше, в офіційному повідомлені поліції не йдеться про кислоту. По-друге, там не уточнюється, що все вищеперераховане було вилучено саме у ветеранів АТО, а не, наприклад, в учасників колони самого Вілкула. Що ж до того, що справа «не клеїться»: прокуратура вже встановила роль усіх тітушок у сутичці, а декілька з них навіть пішли на угоду зі слідством. А от сам Вілкул пропускає допити у справі. Фото ж «фашистських хрестів» на грудях учасниів бійки, принаймні в Google, знайти не вдалося.

На «Україні» депутата 6 липня запросили до студії. Тут він пояснює, чому проти нього відкрили справу: «... Когда ты не голосуешь за налоги с работающих пенсионеров. Когда ты против голосуешь законов, которые обуславливают повышение коммунальных тарифов, цен и всего остального. Когда ты не хочешь голосовать за пенсионную реформу, медицинскую, которую сейчас будут протаскивать». І одразу ж пояснює, чому «тиснуть» лише на опозиціонерів, якщо подання на зняття недоторканності є й на коаліційних депутатів: «Давайте посмотрим, каким образом по этим депутатам от коалиции будут голосовать».

Пройшло менше тижня й ми подивилися: «Опозиційний блок» віддав найменше (!) голосів за зняття з депутатів недоторканності, повністю проігнорувавши три голосування із шести.

Далі Вілкул повторює більшість своїх коментарів, які вже дав «Інтеру», ледь не слово в слово (ймовірно, одні заготовки на два інтерв’ю. — MS). Але коментар про 9 травня політик все-таки розширив оцим пасажем про «нападників»: «Масса в социальных сетях их фотографии, где они делают “Хай, Гитлер!”».Також політик називає полісменів Дніпра політично заангажованими, і можливості відповісти на ці закиди вони не отримують.

Завершується повідомлення неймовірним порівнянням від народного депутата: «Давление правоохранительных органов — это, как венерическая болезнь, которая, как мы знаем из литературы[:))))). — MS], лечится очень долго. И закончится все, скорее всего, после смены власти».

Подібне порівняння, власне, немає чого й коментувати. Хочеться лише зазначити: зі слів Вілкула виходить, що подібна політична джинса теж схожа на венерологічну хворобу, — її вилікувати може, схоже, лише зміна влади на телеканалі.

Детектор Медіа

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...