App Store Google Play

Дніпропетровщина - лідер по "теплим кредитам"

18.07.2017 09:40
Дніпропетровщина - лідер по "теплим кредитам"

Сьогодні Дніпропетровщина – лідер України за кількістю "теплих" кредитів, виданих об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На сьогодні вони отримали вже 80 позик на 5,6 млн грн. Тим більше для регіону актуальне впровадження ЕСКО-енергосервісу, який дозволяє утеплювати бюджетні установи виключно за кошти бізнесу. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград. 

«Дніпропетровщина – найбільш енергоємна область України. Тож ми вже активно впроваджуємо енергоефективні технології та проекти з енергозбереження. ЕСКО-енергосервіс дуже ефективний у цьому контексті. Адже йдеться про утеплення об’єктів соціальної інфраструктури – дитсадків, шкіл, лікарень, житлових будинків – без залучення бюджетних коштів», - розповів Валентин Резніченко.

Про переваги термомодернізації бюджетних установ шляхом ралізації енергосервісних проектів говорили в ДніпроОДА на профільному семінарі для представників місцевої влади, самоврядування та бізнесу. 

«В Україні потрібно якомога швидше зменшувати споживання енергоресурсів… Больова точка – житлова сфера… Плюс сімдесят тисяч бюджетних установ, які також потребують термомодернізації… Щоб всі їх утеплити, потрібно приблизно вісім мільярдів євро… Аби все-таки утеплюватися, ми використовуємо досвід європейських країн, де вони запускають в цю сферу бізнес», - сказав голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Для запровадження ЕСКО-енергосервісу сьогодні є всі необхідні механізми, наголосив Сергій Савчук. Нормативні документи прийняті, потрібні підзаконні акти також є. На тендерах можна обрати того чи іншого інвестора, який запропонує найвигідніші умови утеплення та кращу ціну.

«Розвинені країни не залучають бюджетні кошти на утеплення бюджетної сфери – вони залучають бізнес… Найголовніше – підприємці самі зацікавлені в якнайбільшому скороченні енерговитрат, оскільки саме з цього зменшення вони повертають свої інвестиції. Енергосервісні контракти, як правило, окуповуються за два-три роки», - додав Сергій Савчук.

Упродовж 2016 року в Україні підприємці реалізували 20 енергосервісних проектів.

Лише за перший тиждень липня 2017 року ОСББ взяли «теплих» кредитів на 18 мільйонів гривень більше, ніж за весь червень, зауважив Сергій Савчук.

«Лише за два опалювальних сезони по трьох категоріях споживачів – населення, бюджетна сфера, підприємства теплокомуненерго – нам вдалося скоротити споживання газу на 7,5 мільярдів кубометрів… Таким чином, півтора мільйона доларів залишилося в Україні», - підкреслив Сергій Савчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...