App Store Google Play

Капітальний ремонт та STEM-освіта: як у Царичанці змінюються школи

18.07.2017 13:40
Капітальний ремонт та STEM-освіта: як у Царичанці змінюються школи

Основна реформа середньої школи вже активно розпочалася. Реформа запланована на найближчі роки і тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. На практиці це означає, що місцеві громади мають більше повноважень і коштів та можуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Сьогодні, 17 липня кореспондент Дніпрограду побував в одній із шкіл Дніпропетровщини, яку вже торкнувся процес децентралізації.

Децентралізація дає змогу створювати на місцях опорні школи – добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів.

"Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти. З метою забезпечення гідних та якісних умов навчання для школярів у 2016 році була створена Царичанська опорна школа 1-3 ступенів з двома філіями. В школі навчається 721 учень, у філіях відповідно - 121 і 59. В кінці навчального року школи були передані у громаду і створений відділ освіти. Для навчального закладу з місцевого та обласного бюджету було виділено близько 11 млн грн для проведення капітального ремонту у школі. Була проведена реконструкція основного приміщення, майстерень, замінені вікна, підлога, двері, покрівля і система опалення. Наразі проводяться роботи по заміні вентиляційної системи у їдальні та спортзалі. Школа просто змінилася на очах", - розповіла в. о. начальника відділу освіти виконкому Царичанської сільради Лілія Кондакова.

Окрім капітального ремонту Царичанська школа отримала кошти на комп’ютери та меблі. У планах на наступний навчальний рік – облаштувати STEM –центр. У ньому дітей навчатимуть астрономії та робототехніці.

"Наша головна мета - це те, щоб діти хотіли і поверталися до громад. Сьогодні ми ставимо акцент на інноваційне навчання. STEM-освіта вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки, технології, технічну творчість та математику. Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент плюс інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном на уроках музики навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів", - розповіла Лілія Кондакова.

Вже зараз завдяки додатковому фінансуванню від обласної та місцевої влади у школі працює унікальний авіамодельний гурток, аби долучитися до якого діти вишукуються в чергу.

"Ми створюємо авіамоделі, вже навіть декілька разів брали участь у змаганнях і займали призові місця. Нова методика STEM стимулює учнів до креативності й бажання вивчати світ, заглиблюватись у звичні для людини явища з наукової точки зору, зрештою, спонукає до навчання загалом. За допомогою конструювання літаків діти ненав'язливо вивчають фізику. В нашій колекції є 20 авіамоделей та взялися за створення квадрокоптеру", - розповів вчитель Антон Єлісєєв.

Загалом, стратегію, яку розробили і втілюють у школі, передбачає трансформації у різних аспектах її діяльності: застосування сучасних підходів до менеджменту у школі, перетворення педагогічного колективу на команду однодумців, і головне – перебудову навчального процесу на користь інтересів учня.

Як раніше повідомлялось, у Петропавлівській опорній ЗОШ №2 представили результати роботи з дітьми за новою методикою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...