Мешканці мікрорайону Чаплі живуть наче на лінії фронту. Війна у них – з підприємством, яке поблизу їхніх домівок видобуває граніт. Будинок Дмитра Самойленка розташований найближче до кар'єру.

"Бувають вибухи два рази на місяць, буває на тиждень. Дуже часто. Все це розлітається, саме сюди до мене не долітає, але були випадки, люди скаржилися, і дах ушкоджувало, ось нещодавно людям", – розповідає мешканець Дніпра.

Окрім нескінченного гуркоту дробильних установок, люди потерпають і від караванів вантажівок. Фури зі щебенем курсують через головну вулицю мікрорайону від 6:00 ранку і до вечора. Вібрації від 60-тонних вантажівок будинки вже не витримують.

Місцеві запевняють, що пройшли кабінети чиновників різних рівнів, щоб вони полегшили їхнє життя, та марно.

"Область каже, що не в змозі вплинути. Різними формулюваннями, ніхто звичайно, не пише "ми не можемо", але всі співчуваючі обіцяють щось зробити, але все упирається в слова "ми не можемо впливати на господарську діяльність", – розповідає містянка Ірина Черниш.

На підприємстві ж запевняють, що вибухи явище рідкісне. А рівні шуму та пилу не перевищують дозволених. Але Держпродспоживслужба має геть інші результати досліджень.

"Були виявленні порушення. Полягали у підвищеному рівні шуму та вібрацій… Однозначно на підприємстві знали про ці порушення", – стверджує в.о. начальника управління відомства Олег Потоцький.

Ліквідувати порушення на кар'єрі Держспоживслужба наказала до 1 серпня. Видобувальникам погрожує судом. Місцева влада з роботодавцем сваритися не хоче, але обіцяє – людей напризволяще не залишить. Голова Самарської районної ради Дніпра Юрій Федько запевняє: "Ми розуміємо, що робочі місця, видобуток, але мешканці Чаплі не повинні страждати… Міськвиконком створює робочу групу, яка буде вирішувати це в законодавчій площині".

Мешканці мікрорайону Чаплі сподіваються на мирне вирішення проблеми. Але якщо їхні інтереси ігноруватимуть – погрожують дорогу до кар'єрів вантажному транспорту заблокувати.