App Store Google Play

У Дніпрі облрада планує збільшити фінансування екологічних проектів області

14.07.2017 09:40
У Дніпрі облрада планує збільшити фінансування екологічних проектів області

Вчора, 13 липня, у Дніпрі в обласній раді продовжувалась підготовка до 9-ї сесії,яка відбудеться вже сьогодні — 14 липня. Один з головних блоків стосується екологічних питань. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровської обласної ради.

Напередодні, у ході засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження, депутати розглянули ряд важливих для нашого регіону екологічних проектів, які будуть винесені на сесію. По-перше, на Дніпропетровщині планують створити «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс», який територіально охопить більше 4200 гектар на території Нікопольського району.

Також до кінця року планується розширити територію регіонального ландшафтного парку «Дніпрові Пороги», який охопить  Дніпровський, Синельниківський та Солонянський райони. Також створюється КЗ «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку Дніпрові пороги».

Змінами до програми пропонується збільшити орієнтовні обсяги фінансування на 100 мільйонів гривень по заходах з очищення та регулювання річок і водойм, відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного їх стану. Загальні обсяги цього напрямку в межах програми складуть 235 мільйонів гривень у 2017 році.

Передбачається збільшення фінансування заходів з ліквідації наслідків підтоплення на забудованих територіях на 25 мільйонів гривень. У першу чергу це стосується  тих, що потребують термінового захисту. Загальні обсяги на 2017 рік тут складуть 100 мільйонів гривень.

Також запропоновано збільшити орієнтовні обсяги фінансування на організацію, розбудову та вдосконалення регіональної автоматизованої мережі спостережень за станом повітря на 2 мільйонів гривень, сума на 2017 рік складе – 12 мільйонів гривень. Більше 54 мільйонів гривень за власний рахунок КП «Дніпроводоканал» передбачає направити на впровадження технології очищення стічних вод від фосфатів на станціях аерації.

«Наша область є найбільш екологічно забрудненою. Вирішення екологічних проблем потребує стратегічного підходу та постійної роботи. Наша екологічна стратегія є масштабною та охоплює усі екологічні сфери Дніпропетровської області. Тому у рамках нашої Екологічної програми реалізується такі заходи як створення природних заповідників, аби рівень антропогенного навантаження на довкілля зменшувався», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Одне з головних питань, яке хвилювало депутатів та громадськість – екологічний вплив на довкілля від діяльності Придніпровської та Криворізької ТЕС після їх переходу на споживання з антрацитної марки вугілля на газове.

Нагадаємо, що українська енергетика знову зіткнулася з серйозним викликом у зв’язку з втратою вугледобувних підприємств неконтрольованих територій. Тепер нашим ТЕС, що працюють на антрацитовому вугіллі, необхідно знаходити альтернативу. У той же час, Україна має значні запаси вугілля газової марки, який видобувається на контрольованій території. Тому указом профільного міністерства усі ТЕС мають перейти на споживання газового вугілля. У компанії ДТЕК, яка є власником Придінпровської та Криворізької ТЕС пообіцяли до кінця опалювального сезону перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газову марку вугілля. За їх словами, викиди забруднюючих речовин будуть у межах законодавчих норм. Голова комісії Анатолій Івахно наголосив на негайному дотриманні ДТЕК екологічної стратегії, та закликав їхнє керівництво не ухилятися від виконання нормативних заходів.

«Ми є народними обранцями та самі живемо на Дніпропетровщині і нам не байдужий стан нашого довкілля. Вимагаємо від підприємства-забруднювачі не порушувати взяті на себе обов’язки по захисту навколишнього середовища. А ми у свою чергу, будемо робити усе можливе, аби їх робота не шкодила екології нашого регіону», – зазначив він.

Раніше екологи просили облраду розглянути проект створення парку "Дніпрові Пороги" у найближчий час. Також творці парку «Дніпрові пороги» презентували сайт ландшафтного парку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...