App Store Google Play

Екопроекти з ліквідації багаторічних підтоплень Марганця мають завершити восени

13.07.2017 14:40
Екопроекти з ліквідації багаторічних підтоплень Марганця мають завершити восени

Восени підрядники мають завершити екологічні проекти в Марганці, щоб убезпечити від шкідливої дії води домівки 50 тисяч жителів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт ДніпроОДА.

За словами голови ДніпроОДА Валентина Резніченко, наразі там розчищають і заглиблюють річку Томаківка. По вулицях, які найбільше потерпали від повеней, уже змонтували дренажну систему.

«Підтоплення дошкуляли мешканцям Марганця не одне десятиліття. У березні ми взялися за вирішення проблеми. Наразі там розчищають замулене русло ріки Томаківка, – зазначив Валентин Резніченко. – До кінця року на Дніпропетровщині плануємо реалізувати зо два десятки екопроектів».

Через замуленість та рясний очерет у річці Томаківка постійно підвищувався рівень води.

«Від підтоплень люди потерпали десятки років. Вода була у льохах, у дворах, на присадибних ділянках. Проблему вирішуємо спільно з командою ДніпроОДА», – акцентувала мер Марганця Олена Жадько.

Крім того, ріку заглиблять на два метри.

«Півстоліття тому річка сягала вглиб до семи метрів, сьогодні – лише до півметра. Після розчистки нормальний гідрологічний режим буде відновлений», – пообіцяв заступник директора підрядної організації Сергій Задніпряний.

У Марії Пушиліної в погребі ще стоїть вода. Однак її вже значно менше, ніж було весною, каже жінка.

«Було води по цеглину – тепер рівень знизився, – показала Марія Пушиліна – Може, й зовсім зникне, коли хлопці почистять річку».

Річку не просто розчистять – створять ще й зону відпочинку. Прокладуть місток, на правому березі встановлять альтанки, облаштують зелений куточок і автостоянку, на лівому – насиплють пляж.

Другий екопроект передбачає відведення дощових і талих вод. Для цього на вулиці Молодіжна підрядники проклали більше кілометра закритої дренажної системи, зробили уклін для водовідведення, змонтували уловлювачі дощової води, наразі завершують асфальтування дороги.

«Добре, що дорогу полагодили. А то бувало, поки дійдеш до роботи – ноги в грязюці по коліна. Зараз ходити одне задоволення, діти на самокатах і скейтах катаються», – розказала місцева мешканка Галина Галич.

Раніше повідомляли, що фінішує проект з ліквідації підтоплень села Мишурин Ріг Верхньодніпровського району.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...