App Store Google Play

Екопроекти з ліквідації багаторічних підтоплень Марганця мають завершити восени

13.07.2017 14:40
Екопроекти з ліквідації багаторічних підтоплень Марганця мають завершити восени

Восени підрядники мають завершити екологічні проекти в Марганці, щоб убезпечити від шкідливої дії води домівки 50 тисяч жителів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт ДніпроОДА.

За словами голови ДніпроОДА Валентина Резніченко, наразі там розчищають і заглиблюють річку Томаківка. По вулицях, які найбільше потерпали від повеней, уже змонтували дренажну систему.

«Підтоплення дошкуляли мешканцям Марганця не одне десятиліття. У березні ми взялися за вирішення проблеми. Наразі там розчищають замулене русло ріки Томаківка, – зазначив Валентин Резніченко. – До кінця року на Дніпропетровщині плануємо реалізувати зо два десятки екопроектів».

Через замуленість та рясний очерет у річці Томаківка постійно підвищувався рівень води.

«Від підтоплень люди потерпали десятки років. Вода була у льохах, у дворах, на присадибних ділянках. Проблему вирішуємо спільно з командою ДніпроОДА», – акцентувала мер Марганця Олена Жадько.

Крім того, ріку заглиблять на два метри.

«Півстоліття тому річка сягала вглиб до семи метрів, сьогодні – лише до півметра. Після розчистки нормальний гідрологічний режим буде відновлений», – пообіцяв заступник директора підрядної організації Сергій Задніпряний.

У Марії Пушиліної в погребі ще стоїть вода. Однак її вже значно менше, ніж було весною, каже жінка.

«Було води по цеглину – тепер рівень знизився, – показала Марія Пушиліна – Може, й зовсім зникне, коли хлопці почистять річку».

Річку не просто розчистять – створять ще й зону відпочинку. Прокладуть місток, на правому березі встановлять альтанки, облаштують зелений куточок і автостоянку, на лівому – насиплють пляж.

Другий екопроект передбачає відведення дощових і талих вод. Для цього на вулиці Молодіжна підрядники проклали більше кілометра закритої дренажної системи, зробили уклін для водовідведення, змонтували уловлювачі дощової води, наразі завершують асфальтування дороги.

«Добре, що дорогу полагодили. А то бувало, поки дійдеш до роботи – ноги в грязюці по коліна. Зараз ходити одне задоволення, діти на самокатах і скейтах катаються», – розказала місцева мешканка Галина Галич.

Раніше повідомляли, що фінішує проект з ліквідації підтоплень села Мишурин Ріг Верхньодніпровського району.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...