App Store Google Play

Депутати через низьку обізнаність в історії відмовились додати Дніпру 252 роки

12.07.2017 14:20
Депутати через низьку обізнаність в історії відмовились додати Дніпру 252 роки

12 липня у Дніпровській міській раді відбулася інформаційно-методична нарада депутатів, на якій обговорювалося питання про дату заснування міста. Про це з місця події передає Дніпроград. 

Під час наради депутати разом із істориками обговорили проект перенесення дати заснування міста на 1524 рік. Автором та ініціатором цього проекту є Володимир Панченко, керівник Агентства розвитку Дніпра. 

За його словами, попередня дата, яка вважається початком історії Дніпра, є вкрай невірною, бо до 1776 року на місці, де зараз розташовується місто, існувало декілька набагато давніших поселень, які мають безперервний зв'язок. 

За зміну дати також виступав Олег Репан, кандидат історичних наук та доцент кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара. Він займається вивченням історії регіону протягом 20 років і має на меті розширити рамки, в яких існує історія Дніпра. 

"Насправді, 1776 рік це суто фіктивна дата, які прийняли радянські політики лише задля того, щоб зробити подарунок Брежнєву. Опиралися вони на документ, який свідчив лише про наміри заснувати місто Катеринослав. І це незважаючи на те, що до того існували такі великі поселення із адміністративними установами, як фортеця Кодак, Новий Кодак, селища Діївка, Таромське, Сухачівка, Лоцманська Кам'янка тощо", - зазначив Олег Репан. 

Депутати в цілому позитивно сприймають ідею нової дати заснування міста, проте аби більш детально ознайомитися із археологічними знахідками та документами, які підтверджують теорію, народні обранці запропонували перенести сесійний розгляд питання на жовтень цього року. За цей час проект та артефакти будуть представлені усім охочим містянам. 

Нагадаємо, раніше у Дніпрі проходила наукова конференція, під час якої обговорювали історію стародавніх поселень на території Дніпра. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...