App Store Google Play

Депутати через низьку обізнаність в історії відмовились додати Дніпру 252 роки

12.07.2017 14:20
Депутати через низьку обізнаність в історії відмовились додати Дніпру 252 роки

12 липня у Дніпровській міській раді відбулася інформаційно-методична нарада депутатів, на якій обговорювалося питання про дату заснування міста. Про це з місця події передає Дніпроград. 

Під час наради депутати разом із істориками обговорили проект перенесення дати заснування міста на 1524 рік. Автором та ініціатором цього проекту є Володимир Панченко, керівник Агентства розвитку Дніпра. 

За його словами, попередня дата, яка вважається початком історії Дніпра, є вкрай невірною, бо до 1776 року на місці, де зараз розташовується місто, існувало декілька набагато давніших поселень, які мають безперервний зв'язок. 

За зміну дати також виступав Олег Репан, кандидат історичних наук та доцент кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара. Він займається вивченням історії регіону протягом 20 років і має на меті розширити рамки, в яких існує історія Дніпра. 

"Насправді, 1776 рік це суто фіктивна дата, які прийняли радянські політики лише задля того, щоб зробити подарунок Брежнєву. Опиралися вони на документ, який свідчив лише про наміри заснувати місто Катеринослав. І це незважаючи на те, що до того існували такі великі поселення із адміністративними установами, як фортеця Кодак, Новий Кодак, селища Діївка, Таромське, Сухачівка, Лоцманська Кам'янка тощо", - зазначив Олег Репан. 

Депутати в цілому позитивно сприймають ідею нової дати заснування міста, проте аби більш детально ознайомитися із археологічними знахідками та документами, які підтверджують теорію, народні обранці запропонували перенести сесійний розгляд питання на жовтень цього року. За цей час проект та артефакти будуть представлені усім охочим містянам. 

Нагадаємо, раніше у Дніпрі проходила наукова конференція, під час якої обговорювали історію стародавніх поселень на території Дніпра. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Часом мені здається, що в нас все нормально. Працюють крамниці, кінотеатри крутять фільми від Marvel, по телебаченню показують комедійні шоу і все це видається таким буденним, таким спокійним, наче ні...
Не вміє з народом влада наша говорити. От як розучилась це за царя, так і не навчилась. Того, що дуже вумні, а потім дивуються; як же ж так сталося, що то революція яка, то на виборах прокотять... А в...
Максим Мірошниченко

Чому історія нічому не вчить

В ранній юності мене дуже дивували тонни книг і документальних фільмів про Распутіна. Тепер, коли я бачу шествіє якутського шамана по Сибіру, все стає на свої місця. Ти просто звичайний, наївний і чис...
Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...