App Store Google Play

Комісія облради з ЖКГ пропонує знизити тариф на воду у Верхньодніпровському районі і модернізує водогони

07.07.2017 17:00
Комісія облради з ЖКГ пропонує знизити тариф на воду у Верхньодніпровському районі і модернізує водогони

Сьогодні, 7 липня, під час засідання постійної депутатської комісії Дніпровської обларади з питань комунальної власності та ЖКГ було прийняте виняткове рішення – про зниження тарифу на водопостачання та водовідведення для споживачів КП «Верхньодніпровський водогін». Про це повідомляє кореспондент Дніпроград з місця подій.

Під час засідання було з'ясовано, що від початку цього року тариф для приватних споживачів у Верхньодніпровському районі (водопостачання + водовідведення) становить 36 грн 60 копійок за тонну, а для промислових споживачів – 72 грн/тону.

Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Валерій Безус, тарифи для населення можуть бути зменшенні за рахунок запропонованих організаційних заходів: переведення з балансу КП „Верхньодніпровське ВУ ВКГ Дніпропетровської облради на баланс КП «Аульский водовід» відрізка труби, що постачає воду до районного водогону, а також модернізації двох каналізаційно-насосних станцій. Такі дії, за словами заступника голови Дніпропетровської облради, за рахунок зменшення витрат внаслідок модернізації, дозволять понизити тариф для населення на 18-19%.

Присутній на засіданні представник КП «Аульський водовід» зауважив, що висока вартість води у Верхньодніпровську та прилеглих населених пунктах обумовлена сильним ступенем зносу труби між Аулами і споживачами, втрати через яку сягають 60%. На вимогу представника підприємства було розглянуто питання щодо фінансування з обласного бюджету заміни трубопроводу.

Депутат обласної ради Оксана Томчук зауважила, що КП «Аульський водовід» - підприємство, що знаходиться не в кращому фінансовому складі, а відтак роботи щодо модернізації мають бути профінансовані з обласного бюджету.

«Я бачу один єдиний механізм розв’язання цього питання: спочатку виділення коштів, потім заміна зношених комунікацій, а вже як результат – зниження тарифів. Питання має вирішуватись комплексно, а не просто політичним рішенням про зниження тарифів», - наголосила Томчук.

Її позиція була підтримана присутнім начальником департаменту ЖКГ ДніпроОДА Андрієм Коломойцем.

«У нас є фінансовий ресурс, 200 мільйонів гривень закладено в програму «Питна вода» на поточний рік. Якщо підприємства обгрунтують потребу витрат, а депутати підтримають, це все буде профінансовано», - запевнив чиновник.

В результаті обговорення та з урахуванням усіх інтересів як громади, так і комунальних підприємств, комісія з питань комунальної власності та ЖКГ вирішила:

-       внести відповідний проект рішення та пропозицію про зниження тарифу для населення по КП «Верхньодніпровське ВУ ВКГ ДОР»: за водопостачання – до 13,724 грн/тону, на водовідведення – до 16,15 грн/тону (в сумі 29,874 грн/тону)

-       рекомендувати виділення коштів з обласного бюджету на завершення модернізації водогонів та модернізацію каналізаційно-насосних станцій – загалом близько 44 млн. грн.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...