App Store Google Play

Громадськість Дніпропетровщини об'єдналася заради захисту дітей

05.07.2017 12:20
Громадськість Дніпропетровщини об'єдналася заради захисту дітей

5 липня провідні громадські об'єднання області оголосили про створення коаліції заради захисту дітей. Про це стало відомо під час прес-конференції у медіа-центрі "Мост Дніпро", передає Дніпроград з місця події. 

Представники громадських організацій та благодійних фондів повідомили, що діюча реформа, яка спрямована на відмову від інтернатного догляду, має лише косметичний вигляд. Був представлений висновок аудиту системи захисту дітей в Україні, що був проведений благодійною організацією "Hope and Homes for Children". 

Дніпропетровська область має найбільшу кількість закладів інтернатного типу серед усіх регіонів України - їх налічується 50. Станом на 2015 рік у обласних інтернатах виховувалися майже 8000 дітей, 10% з яких були дійсно сиротами чи позбавленими батьківського піклування. Решта 90% були відправлені в інтернати своїми батьками, які не мають змогу забезпечити нормальне виховання дитини, або ж через певні соціальні обставини. Більшість виділених коштів з державного бюджету(700 млн на 2015 рік) покривають лише оплату заробітної плати персоналу чи комунальні послуги. Дітям залишається приблизно 15% від загальної суми. 

"З 35 реформованих інтернатів жоден не припинив існування. Замість дітей-сиріт туди направляються батьківські діти, а самі заклади змінюють назви (16 закладів стали навчально-реабілітаційними центрами) та розширюють категорії дітей, які можуть туди потрапити. Умови життя дітей в цих закладах залишаються незмінними, а все більша кількість батьківських дітей лише вказує на те, що проблема не була вирішена", - зазначила Тетяна Камак, представник громадської організації "Україна без тортут" та благодійного фонду "Отава". 

У березні 2017 року Національна рада реформ схвалила стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Одним із етапів цієї реформи є деінституалізація процесу виховання та догляду за дітьми шляхом створення мережі послуг для дітей і сімей в місцевій громаді. 

"Це процес заміни системи інтернатного догляду та виховання дітей на таку систему, яка забезпечить виховання дітей у сім'ї або умовах, наближених до сімейних. Він не обмежується тільки виведенням дітей із закладів, а передбачає, в першу чергу, розвиток превентивних і підтримуючих послуг для дітей і сімей у громадах, орієнтованих на задоволення їх потреб і захист їх прав", - наголосила Катерина Залєвська, менеджер з комунікацій та розвитку партнерств Hope and Homes for Childre в Україні. 

Учасники прес-конференції підкреслили, що реалізація реформи залежить від того, як буде проходити соціальна політика на місцях та як сприймуть зміни місцеві громади. 

"Ми об'єдналися заради того, щоб не допустити чергової псевдо-реформи у сфері захисту дітей. Ми будемо боротися за те, щоб в області була побудована справжня, а не ілюзорна система захисту дітей та більше жодна дитина не страждала в інтернатах, а виховувалася б у родині", - додала Марина Меланіна з благодійного фонду "Вір, надійся, живи". 

Наразі коаліція налічує 6 організацій, серед яких БФ "Помогаєм", БФ "Карітас Донецьк", БФ "Крок з надією", БФ "Отава", БФ "Вір, надійся, живи" та ГО "Адаптаційний центр "Продоження життя". Учасники об'єднань наголошують, що вони відкриті для співробітництва та приєднання до коаліції нових учасників. 

Нагадаємо, що 7 липня відбудеться благодійне шоу, де збиратимуть гроші для дітей-вихованців інтернату

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...