App Store Google Play

Проспекту Нігояна у Дніпрі ніщо не загрожує – офіційно

03.07.2017 15:00
Проспекту Нігояна у Дніпрі ніщо не загрожує – офіційно

Чи не найгучнішою новиною минулого тижня стала прес-конференція у прес-центрі zabeba.li де двоє мешканців проспекту Нігояна, як вони стверджували, добилися у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді зворотного перейменування проспекту в Новокодацькому та Чечелівському районах, що носить ім’я Героя України Сергія Нігояна на попередню назву – імені комуністичного вождя Калініна.

Враховуючи суспільну значущість питання та суспільний резонанс від такого рішення, Дніпроград поспішив з’ясувати всі обставини справи і з’ясував, що попередньо надана інформація є некоректною.

Як стає зрозуміло з тексту рішення суду (див. нижче), визнано протиправним та скасовано лише п. 1 рішення Дніпропетровської міської ради №22/60 від 28.01.2015 року в частині «перейменування проспекту Калініна у проспект Сергія Нігояна». Що ж стосується п. 2 і 3 того ж таки рішення – щодо внесення змін у реєстри фізичних осіб, юридичних осіб та нерухомого майна – вони залишаються в силі.

«Не треба хвилюватись! Мешканці Нігояна і всі юридичні особи залишаються на проспекті Нігояна. І будуть залишатися, адже вже запущена процедура повторного перейменування. Міський голова Борис Філатов видав розпорядження – ще у червні, не чекаючи всіх цих судів – щодо проведення громадських слухань. Вони будуть 17 серпня в будівлі Чечелівської районної ради. Про час проведення їх всі жителі проспекту будуть повідомлені заздалегідь. Потім рішення пройде комісії, виконком і буде винесене на сесію. Закон буде дотримано і права усіх громадян враховано», - запевнив начальник управління правового забезпечення міськради Артем Павлов.

Слід відзначити, що рішення суду спирається саме на порушення прав громадян, які при першому перейменуванні були позбавлені можливості висловитись під час громадських слухань, яких не було.

Втім, щодо зворотного перейменування проспекту на комуністичного діяча Калініна, судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду висловились однозначно: «відмовити». Відтак, жодних суперечок із Законом Україні 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» прийняте рішення не несе.

«Так, це була організаційна помилка. Вона була допущена депутатами попереднього скликання, і буде нами виправлена. Суд нам вказав на неї. Але ми вже призначили громадські слухання і все зробимо по закону, як треба», - запевнив журналістів заступник міського голови Дніпра Олександр Санжара.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...