App Store Google Play

Треш в IT — не тільки погано, але й добре

01.07.2017 18:00
Треш в IT — не тільки погано, але й добре

Зараз майже все, що стосується ІТ в нашій державі – повний треш. Навіть складно підібрати слова, щоб описати наш жалюгідний рівень. Ви, наприклад, його відчуваєте, коли витрачаєте час на отримання будь-якої чергової триклятої довідки. Але я, як ІТ-фахівець, це відчуваю особливо гостро, коли заглядаю у нутрощі цього пекла.

При цьому, як не парадоксально, це є і нашою перевагою!

Візьмемо, наприклад, банки. Чому ПриватБанк вважався одним з найбільш просунутих банків у світі? Чому люди, які зіткнулися з банками в США або Європі, прозрівали від того, яке там середньовіччя? Звичайно, мені приємно думати, що все завдяки крутизні команди. Але справа ще й в тому, що часто ІТ-системи західних банків створювалися у 80-90-х роках, і ця спадщина часто переслідує їх досі. Ми ж створювали все в 2000-х роках, тому нам було легше.

Те ж можна сказати і про державні технології. Наприклад, всі захоплюються Естонією або, скажімо, Кореєю. Вони дійсно просунуті! Але, повірте, якби у керівництва нашої країни були бажання та компетенція, ми б їх обійшли за дві секунди. Світові ЗМІ захлиналися б в захваті від нашої історії успіху.

Причому мова не стільки про ІТ, скільки про технології в широкому сенсі цього слова. Адже всі основні "правила гри" держорганів було складено в минулому столітті. І зараз з сучасними інструментами та підходами, їх можна було б повністю переосмислити.

Правильні технології на службі держави – це не просто відсутність паперових довідок. Це – ефективна боротьба з корупцією, зростання інвестицій в країну, ефективне використання бюджету.

У мене навіть перехоплює подих, коли я бачу, як це все могло б працювати. Потенціал колосальний. Хто знає, може, коли-небудь ми ним і скористаємося.

Сторінка автора

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...