App Store Google Play

На Дніпропетровщині запровадять дуальну систему навчання

08.06.2017 15:20
На Дніпропетровщині запровадять дуальну систему навчання

Сьогодні, 8 червня, в обласній раді підписали протокол про трирічне співробітництво з німецькою організацією роботодавців «NORDMETAL». Про це повідомляє Дніпроград на прес-службу установи.

Метою договору є вивчення та запровадження у нас на регіональному рівні досвід Німеччини з розвитку соціального діалогу влади, профспілок та роботодавців. Особливу увагу учасники зустрічі приділили наступним напрямкам роботи: підготовці професійних робітничих кадрів (запровадженню дуальної системи навчання), питанню тарифних угод (соціальний пакет робітників), заохоченню роботодавців у створенні нових робочих місць та соціальній відповідальності бізнесу.

«На жаль, сьогодні влада, профспілки та роботодавці не мають чіткого порозуміння, але без нього неможлива сильна економіка регіону. Ми сподіваємося, що спільний проект з нашими німецькими партнерами дозволить перебудувати систему відносин між цими трьома сторонами максимально ефективно», – зазначив Гліб Пригунов.

Проект буде тривати протягом трьох років, з можливістю продовження ще на три. Фінансується міністерством економічного співробітництва Німеччини та став можливим завдяки підтримці депутата Бундестагу Франца Теннеса.

Дуальна система діє наступним чином: студенти, які обирають для себе ту чи іншу технічну спеціальність, у той же час починають навчання у профільних підприємствах. Наприклад, один чи два рази на тиждень ця людина працює за своїм фахом, так би мовити, поєднуючи теорію та реальну практику з першого дня навчання.

Пан Теннес поділився прикладом такого досвіду у Німеччині: «Так, у 2008 під час кризи, ми мали скоротити робітникам робочий день, але паралельно запровадили додаткову освіту цим людям, аби вони займалися у вільний час. Два роки потому ми змогли дати нову кваліфікацію 500 тисячам співробітників, тим самим залишивши їх робочі місця».

До кінця цього року вже є конкретні плани реалізації спільного українсько-німецького проекту. До першого вересня передбачається провести детальний аналіз стану соціального діалогу на Дніпропетровщині.

Згодом, до середини жовтня, заплановані 2 навчальні поїздки наших викладачів ПТУ до Німеччини.

Окрім того, планується провести спеціальний освітній курс для дніпровських роботодавців, який читатимуть найбільш кваліфіковані фахівці Німеччини. За досвідом Німеччини організації роботодавців на рівні регіонів, галузей економіки відіграють все більш вагому роль. Це притаманно сталому розвитку країн, тому повинно бути й у нас в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...