Тополиний пух наприкінці весни-початку літа - це незмінний атрибут вулиць Дніпра. За радянських часів тополі масово висаджували для озеленення міст, активніше, ніж будь-які інші дерева, так як вони набагато краще очищують повітря, поглинають вуглекислий газ і виділяють набагато більше кисню. До того ж вони здатні рости без особливого догляду на загазованих автомобільними і заводськими вихлопами вулицях. Попри це, тополя має ряд суттєвих недоліків. Так, наприклад, період цвітіння цих дерев стає справжнім жахом для багатьох дніпровців.
За даними завідувач відділень алергології лікарні імені Мечникова Сергія Маргітича від алергії на тополиний пух страждає кожен третій мешканець міста. Про це медик розповів сьогодні, 30 травня, під час прес-коніеренції в ІА "Мост-Дніпро", передає Дніпроград.
"Останнім часом алергічні захворювання виходять на перше місце за поширеністю. З кожним роком вік алергіків розширюється, це захворювання хворіють всі - від немовлят до людей похилого віку. Якщо алергія і не призводить до інвалідності, то значно знижує якість здоров'я, заважає нормальній працездатності. Варто зазначити, що не сам тополиний пух викликає алергію, а пилок різних рослин, що квітнуть одночасно з тополею. А пух виступає тільки як транспортний засіб для алергенів", - зазначив лікар.
Потрапляючи в дихальні шляхи пух і пилок у багатьох людей викликають сильні алергічні реакції: алергічний риніт і алергічний кон'юнктивіт, закладеність носа, прозорі водянисті виділення з нього, чхання, сльозоточивість і свербіж в очах.
"Тополиний пух часто провокує алергічний кашель, а у хворих на бронхіальну астму здатний викликати загострення захворювання. Головне в профілактиці та лікуванні алергії на тополиний пух, втім, як і в лікуванні алергії інших видів - постаратися максимально обмежити контакт з алергеном. Якщо ж це неможливо, то постарайтеся якомога менше виходити на вулицю, особливо в суху, жарку і вітряну погоду, коли пуху в повітрі найбільше. Запобігайте проникненню пуху в місця, де ви довго перебуваєте: в квартиру, в офіс, в салон машини. Для цього повісьте на вікна дрібну москітну сітку або марлю", - розповів Маргітич.
Якщо ж тополі ростуть прямо під вікнами, то лікар радить два-три рази на день робити вологе прибирання.
"Також користуйтеся спреєм з морською водою: збризкуйте ніс кілька разів на день. Так ви зможете прочистити носові ходи від пуху, а також зволожите слизові та знімете набряк. Медикаментозна терапія алергії на пух тополь передбачає в першу чергу використання антигістамінних препаратів, призначати які повинен тільки лікар", - розповів Маргітич.
Лікар також наголосив, що народні засоби лікування алергії на тополиний пух вкрай рідко виявляються ефективними.
Автор: Дарина ТВАРА